תת-תזונה בהריון

מצב התזונה שלך יכול להשפיע לא רק על הבריאות שלך, אלא גם על הבריאות של התינוק שלך. אם היית סובל מתת-תזונה או מתת-תזונה לפני ההריון, אתה נמצא בסיכון גבוה יותר לסבול מתת-תזונה במהלך ההריון. תת תזונה מתרחש כאשר אתה לא צורכים מספיק קלוריות או מספיק חומרים מזינים לתמוך בצמיחה בריאה ופיתוח. תזונה צריכה להיות שיקול העליון לאורך ההריון שלך

סיבות פוטנציאליות לתזונה

אחד הגורמים העיקריים התורמים לתת-תזונה בהיריון הוא בחילות והקאות קיצוניות, הידועות גם בשם hyperemesis. זה גורם לירידה צריכת הקלוריות וגם חומרים מזינים חיוניים. בעוד שלרוב הנשים יש בחילה והקאות בתחילת ההיריון, הבעיה בדרך כלל מכרסמת בשליש השני. תמיד דון בחילה והקאות אצל הרופא שלך, הוא יכול להציע עצות מועילות או לרשום תרופות, במידת הצורך. כמו כן, לחשוב על מה שאתה אוכל. כמה נשים חשות תשוקה במהלך ההריון. בעוד שום דבר אחר עשוי להיות appealing, אתה עדיין צריך לצרוך מגוון רחב של מזונות. במקרים קיצוניים, כמה נשים אוכלות מזונות כגון קורנפלור, לכלוך או קרח. צריכת סוגים אלה של דברים יכול לגרום שמות עם הגוף שלך.

הריון צרכים

במהלך ההריון, הצרכים הקלוריות שלך להגדיל, אבל לא להשתמש בו כתירוץ לאכול מה שאתה רוצה. בשלושת החודשים הראשונים של ההריון, אתה צריך עוד 150 קלוריות ליום כדי לתמוך בפיתוח של התינוק שלך. אלה צרכים קלוריות לעלות ל -300 קלוריות נוספות ליום ב 4 בחודש, בשל הדרישות הנוספות של ההריון. הצורך עבור חומרים מזינים אחרים מגדילה גם כן, ורוב הרופאים ממליצים לך לקחת ויטמין טרום לידתי יומי. אתה רוצה לכלול מזונות בתזונה כי הם גבוהים בחומצה פולית, סידן ברזל, חלבון, ויטמין B12 וויטמין D. דגש על אכילת מגוון מכל קבוצות המזון כדי להבטיח לך לקבל חומרים מזינים הדרושים כדי למנוע תת תזונה.

בריאות הסיכון עבור התינוק

אתה לא יכול להיות מודע לכך שאתה בהריון בהתחלה, מה שהופך אותו חשוב תמיד לעקוב אחר תזונה בריאה. אם היית כבר מתת תזונה כשנכנסת להיריון, חסרים לך החנויות התזונתיים הדרושות כדי לתמוך בצמיחת התינוק. א מזין מפתח, חומצה פולית, הוא חיוני בשליש הראשון של ההריון. אם אתה לא מקבל מספיק באמצעות דיאטה או ספקים, התינוק שלך נמצא בסיכון גבוה יותר של פגמים בצינור העצבי. תוצאות נוספות של תת-תזונה כוללות לידות מת, לידות מוקדמות, נזק מוחי, תמותה טרום לידתית, תת-התפתחות של איברים והפרעות נוירולוגיות, נשימתיים, מעיים והפרעות במחזור הדם.

סיכוני בריאות ארוכי טווח

ההשפעות של תת תזונה מתפתחות, בהתבסס על כאשר זה קורה במהלך ההריון. זה יכול להיות ארוך טווח תוצאות המשפיעות על איכות החיים של התינוק שלך לתוך בגרות. תת תזונה במהלך ההריון מגבירה את הסיכון ללקות בסוכרת מסוג 2, מחלת לב, אוסטאופורוזיס, השמנה, סרטן השד, אי ספיקת כליות כרונית, מחלות זיהומיות, הפרעות פסיכיאטריות וחוסר תפקוד איברים. בילדות, התפתחות ירודה בשל תת תזונה עלולה להוביל לביצועים ירודים בבית הספר.