רץ כאשר אתה כואב

אתה עלול לא מוכן לדלג על אמון בגלל כאב, אבל לדחוף את הכאב יכול לפעמים לגרום צרות יותר בטווח הארוך. ריצה יכולה לגרום נזק נוסף לרגליים שלך ואתה לא תקבל את היתרונות הבריאותיים פועל מביא אם אתה צריך לקצר את השגרה שלך עקב כאב. אם אתה מחליט ללכת לרוץ בזמן שאתה כואב, נקיטת כמה אמצעי זהירות יעזור לך להחזיר את הצורה מהר יותר.

כאשר פועל בסדר

אם יש לך כאב קל ברגליים ואתה יודע שזה נגרם על ידי תרגיל הקודם, זה יכול להיות בסדר לך לרוץ. קדרות שהגיעה בימים הקודמים והחלה לאחר אימון אינטנסיבי נגרמת על ידי כאבי שרירים שהתעכבו. DOMS הוא האמין להיגרם על ידי דמעות זעירות בשרירים המתרחשים כאשר אתה מרים את עוצמת האימון שלך. אם הכאב שלך מתון ואין לך סימפטומים אחרים המצביעים על בעיה רפואית, אתה יכול לנסות לרוץ.

כאשר הפעלת אינה בסדר

קדרות יכולה להיגרם על ידי שרירים מתוחים או משכו, והריצה יכולה לגרום לבעיות אלו להיות גרועות יותר. אם רק רגל אחת כואבת או שיש לך כאב חד בכל מקום, לא לרוץ. ישנם מספר תסמינים אחרים שיכולים האות שלך צריך לנוח. אם הכאב שלך מלווה בסימפטומים קרים או שפעת, עייפות, נדודי שינה, חוסר תיאבון, שינוי במצב הרוח או כל דבר אחר שלא מרגיש נכון לך, לקחת הפסקה לבקר את הרופא שלך. אתה צריך גם להימנע לרוץ אם הכאב שלך הוא הולך וגובר בהתמדה במקום טוב יותר.

טיפול בסבלנות

ריצה עם שרירים כואבים יכול לפעמים להקל על הכאב שלך, אבל זה עלול גם להחריף את הכאב שלך. יש כמה אמצעי זהירות שניתן לנקוט כדי להפוך את התרגיל בריא ולא כואב. למתוח את הרגליים לפחות 5 דקות לפני היציאה. כאשר תסיים לרוץ, לשבת באמבט מלא מים קרים או לשים חבילות קרות על שרירי הרגליים. הקור יכול לדחוס את כלי הדם נפוחות להקל על הכאב שלך. אם אתה מרגיש כואב לעתים קרובות לאחר הריצה, ייתכן שיהיה עליך לקנות נעליים חדשות עם ריפוד טוב יותר.

שינוי הרגיל שלך

ייתכן שלא תוכל לעקוב אחר אותה שגרה כאשר אתה כואב. לרוץ במשך חצי זמן כמו שאתה בדרך כלל יכלול וכולל תקופות תכופות של הליכה. תוכל בקלות רבה יותר לדעת אם הכאב שלך הופך להיות יותר גרוע כאשר אתה הולך. ריצה למעלה או למטה גבעות יהיה גם להפוך את הכאב שלך גרוע יותר. הפעל על משטח שטוח עד הכאב שלך נעלם. חפש משטח שיש לו קצת לתת, כגון שדה רך או נתיב עפר, ולא פועל על בטון.