מה קורה לרמת החמצן בדם כאשר אדם מתאמן?

השרירים שלך דורשים עד פי 100 זרימת הדם במהלך פעילות גופנית מאשר הם זקוקים במנוחה, על פי ד”ר מייקל Joyner, אחד החוקרים העיקריים במרכז מאיו קליניק של מדעי התרגום ופעילויות. זרימת דם מוגברת זו מסייעת להגביל את השפעת התרגיל על רמות החמצן בדם. כאשר רקמות הגוף שלך צריך יותר חמצן ממה שהם יכולים לקבל, אם במהלך פעילות גופנית או במנוחה, אתה מזין מצב של היפוקסיה.

חמצן דם רוויה

מכשיר המכונה oximeter הדופק מודד את הרוויה של החמצן בדם. המדידה שנלקחה באמצעות oximeter הדופק מראה הערכה של רמות החמצן בדם. רמות חמצן דם נורמלי לספק הדופק oximeter הקריאות בין 95 ל -100 אחוזים. אם דופק oximeter שלך טיפות ירידה מתחת 90 ​​אחוז, יש לך רמות נמוכות של חמצן בדם המכונה היפוקסיה. היפוקמיה בסופו של דבר גורם לרקמות שלך לחוות חוסר חמצן, המכונה היפוקסיה.

תגובה לב וכלי דם לתרגיל

תרגיל מציב את הגוף במצב של צורך מוגבר חמצן. כדי לענות על הצרכים האלה המערכת הלב וכלי הדם שלך מגביר את תפוקת הלב על ידי הגדלת כמות הדם נשאבים מתוך הלב עם כל פעימת הלב ועל ידי הגדלת מספר פעמים הלב שלך פועם בכל רגע. שני המנגנונים המאפשרים יותר דם לזרום מתוך הלב עם כל פעימת לב כוללים התרחבות של arterioles בתוך שרירי השלד שלך התכווצויות חזקות של החדרים של הלב שלך. כמו הלב שלך פועם מהר יותר, הדם זורם מהר יותר דרך הריאות שלך ואת כמות הזמן חמצן יש להזין את זרם הדם פוחתת, מה שהופך אותו קשה יותר עבור הדם שלך להישאר מחומצן. בעוד רמת החמצן של הדם שלך נשארת יחסית לתבוע אותו לתהליך זה, השרירים שלך לא יכולים לגשת לכל זה חמצן חייב להתחיל להסתמך על תהליכים אנאירובית להמשיך לתפקד אם התרגיל נמשך.

שמירה על רמות חמצן בדם

תהליכים אנאירוביים המשמשים את השרירים שלך מקטין את רמת ה- pH של הדם שלך עקב ייצור של חומצה לקטית. חומצה לקטית יותר בדם שלך, את ה- pH נמוך יותר. כמו טיפות pH, chemoreceptors אחראי לשליטה כמה מהר לך לנשום להיות מגורה קצב הנשימה שלך עולה. זה קצב הנשימה גדל מסייע לשמור על הדם שלך מחומצן לרמה הנדרשת.

היפוקסיה

אם להמשיך לממש עד לנקודה כי תפוקת הלב מוגברת ואת נשימה מוגברת לא לשמור על הרקמות שלך ואת הדם מחומצן, היפוקמיה היפוקסיה להתרחש ואת הביצועים שלך פוחתת. הפסק להתאמן אם אתה חווה קוצר נשימה קיצוני, סחרחורת, כאבים בחזה, ירידה בתיאום או סחרחורת. תסמינים אלה מצביעים על בעיה עם הלב שלך או רמות נמוכות של חמצן להגיע למוח שלך.