מה זה אומר כאשר רמת החומצה שלך נמוכה בגוף שלך?

רמת ה- pH של הגוף שלך – אינדיקטור לחומציות ובאלקליניטי – תלוי בכמות של חומרים מסוימים בגוף, כגון פחמן דו-חמצני, חומצה ובקרבונט, בסיס. הגוף שלך דורש רמה מסוימת של pH כדי לתפקד כראוי, וכל חריגות יכול לגרום למשבר בריאות, כי מערכות הגוף לקוי. כאשר רמות החומציות הן נמוכות, כלומר הגוף שלך הוא בסיסי מדי, מצב הנקרא אלקלוזיס. רמת ה- pH הגבוהה מ -7.55 עונה על ההגדרה הקלינית של אלקלוזיס, על פי “אנטומיה אנושית ופיזיולוגיה”.

צורות שונות של חומצה בגוף – החל פחמן דו חמצני במערכת הנשימה חומצה הידרוכלורית בבטן – לשחק תפקיד חיוני בתגובות ביוכימיות חיוניים שונים. אלקלוזיס מתפתח, אם כי הגוף שלך רוכש בסיס יותר מדי, או כי הוא מאבד יותר מדי חומצה מהר מדי, דוחות Merck מדריכים. בשני התרחישים, התוצאה היא רמת pH שהופכת להיות בסיסי מדי מהר יותר מאשר הגוף יכול לעבוד כדי לתקן את חוסר האיזון. אלקלוזיס יכול להתרחש מכמה סיבות, בהתבסס על האם תפקוד נשימתי או מטבולי הוא הגורם.

אלקלוזיס נשימה נובע נשימה מהירה שגורמת לגוף לפלוט יותר מדי פחמן דו חמצני מהר מדי. בגלל פחמן דו חמצני פונקציות חומצה בגוף, זה גורם אלקליניות לעלות. הגורמים לקללוזיס הנשימה כוללים תנאים קלים כגון היפרוונטילציה וחום גבוה, אך גם מצבים חמורים יותר כגון מחלות נשימה כרוניות הפוגעות בנשימה, מחלות כבד והרעלת סליצילטים, דוחות MedlinePlus. אפילו להיות בגובה גבוה יכול לגרום עודף פליטת דו תחמוצת הפחמן, המוביל אלקלוזיס.

אלקלוזיס מטבולית מתרחשת פחות נפוץ מאשר בצורת הנשימה. זה בדרך כלל מתפתח כאשר יותר מדי חומצה הוא איבד מהבטן, או באמצעות הקאות מוגזמת או בגלל הבטן היה צריך להיות suctioned, דוחות Merck. פחות נפוץ, אתה יכול לפתח אלקלוזיס מטבולית מ לצרוך כמויות גדולות של חומרים אלקליין, כגון סודה לשתיה. כליות מתפקדות יכול גם לתרום אלקלוזיס אם הם מפרישים בגוף יותר מדי נתרן ואשלגן, שינוי רמת ה- pH שלך.

כאשר רמות החומצה שלך יורדות נמוך מדי, רבים של מערכות הגוף שלך עלול להיות לקוי, גורם מגוון של סימפטומים שעשויים להיראות לא קשורים. בחילות והקאות יכולות להתרחש, יחד עם עוויתות שרירים, רעידות ידיים, סחרחורת וחוסר תחושה ועקצוצים בגפיים, דוחות MedlinePlus. ככל שהמצב מתקדם, תפקוד נוירולוגי ושרירי יכול להידרדר עוד יותר, דבר הגורם לבלבול או אפילו לתרדמת, יחד עם התכווצויות שרירים ממושכות.

אם בדיקות דם מראה רמות החומצה שלך נמוך מדי, אנשי מקצוע רפואיים יקבע את הסיבה לפני שתחליט על מהלך של טיפול. במקרים של אלקלוזיס נשימתי, טיפול בחמצן יכול לעזור להביא את רמות ה- pH לטווח נורמלי. אם אתה hyperventilating, נשימה לתוך שקית נייר יכול לעזור כי תוכל rebreathe חלק פחמן דו חמצני הגוף שלך צריך להוסיף חומצה יותר לזרם הדם שלך. עבור חומצה מטבולית, הטיפול לעיתים קרובות כרוך בטיפול הגורם, כגון תקלה בכליות, תוך החלפת נוזלים אבודים ואלקטרוליטים. במקרים בהם החומציות נמוכה כל כך עד שמערכת העצבים נפגעת, הרופאים עשויים לבחור לתת צורה מדוללת של חומצה תוך ורידי.

מַנגָנוֹן

אלקלוזיס הנשימה

מטלולי אלקלוזיס

סימנים וסימפטומים

יַחַס