מה הם היתרונות של שעועית מחרוזת?

אתה יכול לקרוא להם שעועית מחרוזת, להצמיד שעועית או שעועית ירוקה, אבל לא משנה באיזה שם אתה מעדיף, הם כולם אותו שומן ללא שומן, דל קלוריות. השעועית הקטנה המוטלת בתוך תרמיל אכיל הם מקור טוב של סיבים להורדת הכולסטרול, אבל הם מקור טוב יותר של כמה ויטמינים שתורמים עיניים בריא ועצמות.

מוטב לראותך

למרות שהם לא מראים את זה, שעועית מחרוזת מכילים אותם פיגמנטים שנותנים ירקות בצבעי אדום, צהוב וכתום שלהם. פיגמנטים אלה, הנקראים קרוטנואידים, כולם מתפקדים כחומרים נוגדי חמצון, אך חלקם גם ממלאים תפקידים אחרים. שעועית מחרוזת מכילה שלושה קרוטנואידים: בטא קרוטן, לוטאין וזאקסנטין. בטא קרוטן מומר רטינול, שהוא צורה של ויטמין A חיוני לראיית לילה רגילה. Lutein ו zeaxanthin לספוג אור כחול, אשר מגן על העיניים מפני הנזק שנגרם על ידי האור הזה בעוצמה גבוהה. קרוטנואידים נכללים הקצבה התזונה המומלצת עבור ויטמין A. תקבל 29 אחוז הקצבה היומית שלך 1 כוס של שעועית מבושל.

ויטמין K עבור עצמות חזקות

ללא ויטמין K, אתה יכול לצרוך המון סידן ועדיין יש עצמות חלשות. הגוף שלך זקוק ויטמין K כדי לייצר את החלבונים המסייעים לעצמות שלך לקחת סידן. זה גם מסדיר את חילוף החומרים של העצם, אשר מונע את אובדן של מינרלים. אלה תפקידים משולבים להפוך ויטמין K חיוני לשמירה על צפיפות העצם. ויטמין K כלשהו נעשה על ידי חיידקים הבטן שלך, אבל לא מספיק כדי לענות על הצרכים שלך. נשים צריכות לצרוך 90 מיקרוגרם של ויטמין K ביום, בעוד שגברים זקוקים ל -120 מיקרוגרם. כוס אחת של שעועית מבושלת מכילה 20 מיקרוגרם של ויטמין ק.

C הוא קולגן

כמו נוגדי חמצון, ויטמין C מנטרל רדיקלים חופשיים לפני שהם יכולים לפגוע בתאים בריאים. בנוסף לתאי שמירה, ויטמין C גם מגן על חלבונים, שומנים, פחמימות ודנ”א מרדיקלים חופשיים. אבל אתה יכול להודות ויטמין C יותר מאשר הגנה נוגדת חמצון. ללא אספקה ​​נאותה של ויטמין C, הגוף שלך לא יכול לעשות קולגן. חוסר קולגן מתרגם לבעיות גדולות עבור הגוף שלך, כי זה רקמת חיבור המשמש לתמוך ולחזק את העור, עצמות, גידים ואיברים. כוס אחת של שעועית מבושלת מכילה כ -13% מהקצבה היומית המומלצת של ויטמין C.

לתבל את זה

מוסיפים קצת תבלינים על שעועית מחרוזת על ידי ערבוב אותם עם הדבק צ ‘ילי, פתיתי פלפל אדום ושמן שומשום. צולים שעועית בצל עם בצל ולהעלות אותם עם זרעי חמניות. אדים אותם עד שהם בקושי רך, וזורקים אותם עם חמוציות מיובשות, אגוזי מלך ומגע של חומץ בלסמי. מוסיפים את השעועית עם כל הירקות האהובים עליכם, מוסיפים עגבניות ומגישים על אורז חום. בעוד אתה יכול להחליף שימורי שעועית קפואה או קפואה, הם מאבדים כמה ויטמינים במהלך העיבוד. הקפד לקנות מלוחים משומר מחרוזת שעועית ולא להוסיף מלח מים לבישול או שאתה יכול בסופו של דבר עם רבע של יום מומלץ של נתרן רק מנה אחת.