מה הם הגורמים של שומן בגיל העמידה של נשים בגיל העמידה?

בעוד גברים ונשים כאחד עשויים לצבור שומן בבטן, נשים בגיל המעבר הן לעתים קרובות הקשה ביותר, כמו היחס בין שומן לשינויים שרירים ושומן מתחיל להיות מופקדים גבוה יותר על הגוף. במהלך שנות הלידה, שומן סביר יותר לצבור הירכיים והירכיים. בגיל המעבר, כמו ירידה באסטרוגן, קורטיזול, הורמון הגוף שלך מייצר כאשר אתה תחת לחץ, מגדילה, ובשל שינויים הורמונליים המתרחשים במהלך גיל המעבר, את הבטן לעיתים קרובות מתרחב לאחר גיל העמידה.

השומן הקרבי

בטן, או הקרביים, השומן הוא שונה מאשר שומן תת עורית על פני השטח ליד העור. שומן בטן הוא עמוק יותר בחלל הבטן שלך, ריפוד רווחים בין האיברים באמצע הבטן. סוג זה של שומן קשורה למחלות לב, סוכרת וכמה צורות של סרטן. ככל שאתה גיל, קצב חילוף החומרים שלך יורד ואתה מתחיל להיות קשה יותר זמן שריפת שומן עודף, במיוחד אם אתה אישה. כמה אנשים גם נטייה גנטית לתצהיר שומן בבטן ובבטן.

פוּנקצִיָה

תאי השומן הקרביים אינם רק מחסני אנרגיה, אלא ממלאים תפקיד בהפיכת מגוון של הורמונים בעלי השפעות על תהליכים גופניים כגון עמידות לאינסולין וסרטן השד. לגוף שלך יש סיבה טובה להפקדת שומן באזור הבטן שלך, משום שבניגוד לחלקי גוף כגון הידיים והרגליים, עליך להניף ולנוע לעתים קרובות, הגוף הוא מקום אידיאלי משום שהוא לוקח את כמות האנרגיה הקטנה ביותר כדי לאחסן אותו שם. הגוף שלך גם מעדיף לאחסן שומן בכל מקום שבו יש לך כבר תאי שומן קיימים נוצרו מוקדם יותר בחיים שלך.

גוף צורה וגורמים הורמונליים

לדברי בית הספר לרפואה של הרווארד, אם אתה בצורת אגס, עם הרבה שומן שלך בירכיים ובתחתית שלך, השומן שאתה מתמודד עם הוא כנראה יותר שומן תת עורי. עם זאת, אם הגוף שלך הוא יותר בצורת תפוח, עם חנויות השומן שלך מרוכזים ממש סביב האמצע שלך, אתה הרבה יותר סביר יש גם שומן הקרביים מתחת. בגיל המעבר, כמו ירידה באסטרוגן, קורטיזול, ההורמון הגוף שלך מייצר כאשר אתה תחת לחץ, מגביר. רמות גבוהות של קורטיזול קשורות עם הצטברות שומן הקרביים, אך שינויים הורמונליים אחרים לאחר גיל המעבר עשויים גם הם להצטבר לצבירה של השומן המסוכן הזה: גם אם אתם בעלי משקל תקין ואינם חווים עלייה במשקל, עליכם להיות מודעים לכך שהשומן אתה כבר על הגוף שלך עשוי להיות העברת מיקומים בשל שינויים הורמונליים הגוף שלך חווה.

תרגיל עוזר

פעילות גופנית סדירה היא שיטה יעילה אחת לדחיית הצטברות השומן סביב הבטן, לפי בית הספר לרפואה של הארוורד. חוקרים במרכז הרפואי של אוניברסיטת דיוק הראו כי המשתתפים בישיבה במחקר זכו כמעט 9 אחוזים בשומן הקרביים רק שישה חודשים. מי שהשתמש בכמות מתונה לא הוסיף שומן בטן, ואלה שהתאמנו ברמה גבוהה אף יותר איבדו חלק משומן תת-עורתי. שימוש משקולות בעת פעילות גופנית יכול לעזור לך להפחית שומן בבטן. הבחירות התזונתיים שלך הם גם חשובים. אתה צריך לאכול דיאטה עשירה פירות וירקות טריים, מוצרי חלב דל שומן, בשר רזה לחמים מחיטה מלאה, דגנים ופסטה.