למה סידן וויטמין D לגרום לך עצירות?

עצמותיך ומערכות גופניות אחרות צריכות הן סידן וויטמין D להישאר חזק ולעבוד כמיטב יכולתן. אם אתם חווים עצירות מן החומרים המזינים האלה, זה יהיה ככל הנראה בגלל שאתה לוקח יותר מדי מהם טופס תוספת. עצירות יכולה להתרחש מסיבות שאינן תוספת הכנסה. שוחחו עם הרופא שלכם אם אתם חווים שינויים ממושכים בהרגלי המעיים שלכם.

תסמינים וגורמים אחרים של עצירות

כאשר אתה עצירות, הצואה שלך יהיה קשה לעתים רחוקות, ואתה עשוי להרגיש כמות מוגברת של מתח בעת תנועה המעי. רוב האנשים חווים את זה מעת לעת, וזה לא בדרך כלל סימן של מצב חמור יותר. בעוד צריכת יתר של סידן וויטמין D ספקים יכול לגרום לך עצירות, זה יכול גם תוצאה של שתיית נוזלים לא מספיק, לא לאכול מספיק סיבים, שינוי אורח החיים שלך או רמת הפעילות או מחלות מסוימות כמו תסמונת המעי הרגיז או סוכרת. אם אתם מודאגים לגבי הרגלי המעי הרגיז או לא שמתם לב לעצירות שלכם לאחר שלושה ימים, פנו לטיפול רפואי.

עודף הסימפטומים ואת הגבולות העליונים של סידן וויטמין D

כאשר אתם צורכים יותר מדי של כל תוספת, זה יהיה ככל הנראה יש השלכות שליליות בכל הגוף, מעכב פונקציות כגון תנועות המעיים שלך. קבלת יותר מ 2,500 מ”ג סידן ביום יכול לגרום לעצירות הבטן כועסת. זה יכול גם לגרום להתפתחות של אבנים בכליות, הקאות, בלבול קצב לב לא סדיר. כמו כן, לוקח יותר מ 4,000 IU של ויטמין D ביום יכול לגרום לעצירות, כמו גם עייפות, כאבי עיניים, כאבי עצמות ובעיות עם השרירים שלך. צריכת גבוהה של ויטמין D גם מגביר את רמות הסידן שלך, מה שמוביל את הסימפטומים של מנת יתר של סידן.

RDA, מזון ומניעת עצירות

כדי למנוע עצירות ותופעות לוואי אחרות, לשמור על הכנסה של סידן וויטמין D מתחת לגבולות העליונים. עבור סידן, RDA הוא 1,000 מ”ג עבור אלה מתחת לגיל 50, ועל ויטמין D, זה 600 IU עבור אלה מתחת לגיל 70, על פי המכונים הלאומיים הרפואיים של המכון הלאומי למדע Medline Plus. אתה יכול לקבל את שני החומרים המזינים על ידי גבינה או חלב מבוצר עם ויטמין D. יוגורט, סרדינים משומר לפת הם מקורות אחרים של סידן, וסלמון, צדפות ומרגרינה מבוצר מכילים ויטמין D. אם אתה לוקח תוספי מזון, לדבר עם הרופא שלך על המינון הנכון. קח את הכדורים עם הרבה מים, ולשתות יותר לאורך כל היום. לאכול סיבים עשירים לייצר דגנים מלאים, כדי למנוע עצירות.

שיקולים נוספים

אם יש לך דם על הצואה שלך, כאב רקטלי, אובדן משקל מכוונת או כאב בטן קיצוני, אלה יכולים להיות סימנים לבעיה רפואית חמורה, ואתה צריך לחפש טיפול רפואי בהקדם האפשרי. כמו כן, מנת יתר על סידן או ויטמין D יכול להזיק לבריאות שלך גם כן. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חווה עצירות או כל הסימפטומים הקשורים בליעה תוספי מזון רבים מדי.