למה טיגון מזון הוא בריא

אתה טוב יותר מאפייה, צלייה, צלייה או מהביל את האוכל שלך במקום לטיגון אותו. מזון מטוגן מגדיל את צריכת השומן והקלוריות שלך, במיוחד אם אתה לחם מזונות לפני שאתה מטגנים אותם, ומטגנים בטמפרטורה נמוכה מדי או לשים יותר מדי מזון במחבת בבת אחת. הכנת כמות גדולה מדי של מזון במחבת בעת ובעונה אחת מורידה את טמפרטורת השמן, וטמפרטורות שמן נמוכות מגדילות את משך הזמן הדרוש לטיגון המזון, ובכך להגדיל את כמות השומן שנספגה במהלך הבישול. תכולת השומן והקלוריות הגבוהה במזון מטוגן מגדילה את הסיכון לבעיות בריאותיות רבות.

מזונות עתירי שומן, כמו מזונות מטוגנים, הם גם גבוהים יותר קלוריות, שכן גרם של שומן מספק 9 קלוריות לעומת 4 קלוריות שנמצאו בכל גרם של חלבון או פחמימות. אם אתם אוכלים מזון מטוגן באופן קבוע, אתה צפוי להיות עודף משקל או שמנים. מחקר שפורסם בגיליון פברואר 2013 של “תזונה, מטבוליזם ומחלות לב וכלי דם” מצא כי צריכת מזונות מטוגנים יותר מארבע פעמים בשבוע הגדילה את הסיכון להשמנה לעומת צריכת מזונות אלה פחות משתי פעמים בשבוע.

המטבח הדרומי, אשר בדרך כלל כולל הרבה מאכלים מטוגנים, עלול להגביר את הסיכון לשבץ שלך, על פי דיווח של CBS News בפברואר 2013. אתה תגדיל את הסיכון לשבץ ב -41% אם אתה אוכל מאכלים דרומיים מטוגנים לפחות שש פעמים בשבוע בהשוואה לאכילה של סוג זה של מזון פחות מפעם בחודש, על פי מחקר בראשות אוניברסיטת אלבמה, בירמינגהם, תזונתיים האפידמיולוג ד”ר סוזאן ג’אד. אם אתם מטגנים את המזונות שלכם בסוג של שומן המספק הרבה שומן רווי, כגון חמאה, שומן או שמן קוקוס, זה עלול גם להגדיל את הכולסטרול ואת הסיכון למחלות לב.

צריכת מזונות מטוגנים באופן קבוע קשורה לסיכון מוגבר לסוכרת מסוג 2, כך עולה ממחקר שפורסם ב “Diabetes Care” באפריל 2011. זה לא רק מזונות עמוקים המעלים את הסיכון לסוכרת, ב “תזונה ומזון מזון” בשנת 2013, נמצא כי נשים שאכלו מזונות מטוגנים רדוד היומי היו בסיכון גבוה יותר ללקות בסוכרת מאשר אלו שאכלו מאכלים אלה בתדירות נמוכה יותר.

הגבלת כמות המזון המטוגן שאתם אוכלים יכולה לעזור לכם להוריד את הסיכון לסרטן הערמונית. אנשים שאכלו כמה מן המאכלים המטוגנים יותר, כגון דגים מטוגנים, עוף מטוגן, סופגניות או צ’יפס, לפחות פעם בשבוע היו בסיכון גבוה יותר לסרטן הערמונית בהשוואה לאלו שאכלו מזונות אלה פחות מפעם בשבוע מחקר שפורסם בכתב העת “פרוסטטה” ביוני 2013.

הגברת השמנת יתר הסיכון

סיכון מוגבר לשבץ

סיכון מוגבר לסוכרת

סיכון מוגבר לסרטן