למה אתה לא יכול לאכול או לשתות לפני העבודה דם?

אמנם יש כמה בדיקות דם המאפשרים לך לאכול מה שאתה רוצה, בעוד שאחרים דורשים ממך להימנע משתייה או לאכול דברים מסוימים לתקופה מסוימת של זמן לפני הבדיקה. הקפדה על הוראות הרופא לגבי צום היא חיונית על מנת להשיג קריאה מדויקת של עבודת הדם שלך.

ישנם שלושה מבחנים עיקריים הדורשים צום – גלוקוז, כולסטרול וברזל. בדיקות כולסטרול דורשות ממך לצום לפחות 9 עד 12 שעות לפני עבודה בדם, עם הפסקה של 24 שעות אלכוהול לפני הבדיקה. צום כולסטרול דם בדיקות עבודה עבור LDL או “רע” כולסטרול, HDL המכונה גם “כולסטרול” טוב ורמות הטריגליצרידים. בדיקת ברזל בצום מודדת את כמות הברזל בגוף ודורשת מהירות של 5 שעות לפני עבודת הדם, על פי המכון להפרעות ברזל. גלוקוז הוא מבחן נוסף הדורש צום, במיוחד, 8 שעות עבור גלוקוז בדם בצום או בדיקת הסוכרת.

מכיוון שכל גוף אנושי שונה, תקן סטנדרטי של ערכי שומנים בצום נחוץ כדי לקבוע אילו רמות של גלוקוז, כולסטרול וברזל אינם בריאים. כאשר אתה מהיר, רמות הדם שלך לנרמל. אכילה או שתייה של מזון המכיל סוכר לפני בדיקת גלוקוז יכולה להעלות את רמות הגלוקוז בדם, תוך מתן קריאה לא מדויקת. כך גם לגבי בדיקות דם בברזל וכולסטרול. הרווארד בית הספר לרפואה מסביר כי אכילה לפני בדיקת כולסטרול תוצאות 20 עד 30 אחוזים ספייק ברמות כולסטרול בדם. שתיית אלכוהול לפני הבדיקה מעלה את הטריגליצרידים במידה ניכרת.

בדיקת כימיה מלאה נותנת לרופא הצצה לבריאות הכללית. ידוע גם בשם Chem-20, SMAC-20 או SMA-20, הקרנת הכימיה המלאה כוללת 20 הקרנות שונות מאלבומין לחומצת שתן. גלוקוז וכולסטרול נכללים לעתים קרובות ברשימה של 20. ההכנות לכימיה מלאה ההקרנה תלוי מה הרופא שלך הוא מסנן. בעוד כמה בדיקות כימיה מלאה לא דורשים תקופת צום, ניו יורק Langone המרכז הרפואי מסביר כי בנסיבות מסוימות הרופא עשוי להעדיף תקופת צום של 9-12 שעות לפני הבדיקה. ההקרנה הכימית מלאה מאפשרת לך לשתות מים בבוקר לפני העבודה בדם.

חלק מהתרופות מטשטשות את תוצאות בדיקות הדם, ומשנות את התוצאה רק כדי לגרום לקריאה לא מדויקת. לדוגמה, תרופות ללחץ דם, גלולות למניעת הריון וקורטיקוסטרואידים מסוימים עלולות להשפיע על תוצאות בדיקת הדם. תוספי ברזל עשויים להשפיע על בדיקת ברזל בצום ועל פי אוניברסיטת מרילנד המרכז הרפואי, סטרואידים אנבוליים, sulfonamides, מעכבי MAO וסטטינים עשויים לספק לרופא שלך קריאה שקרית אם אתה לוקח אותם לפני בדיקת כולסטרול בצום. כדי למנוע אי-דיוקים בעבודת הדם, יש ליידע את הרופא על כל התרופות שאתם נוטלים בקביעות.

צום בדיקות דם

מטרת הצום

הקרנת כימיה שלמה

תרופות