למה אנחנו צריכים מגנזיום בתזונה שלנו?

הלב, הכליות והשרירים זקוקים למגנזיום לתפקוד טוב. מגנזיום מייצר רכיבים מבניים חשובים של השיניים והעצמות. זה גם עוזר לשמור על איזון של חומרים מזינים שונים, כולל סידן, אבץ, אשלגן, ויטמין D ונחושת. בנוסף, מינרלים מסייעת לגוף לייצר אנרגיה ולהפעיל אנזימים. קבלת כמות המומלצת של מגנזיום – אשר בין 310 מיליגרם ל 320 מיליגרם עבור נשים מבוגרות 400 מיליגרם עד 420 מיליגרם עבור גברים מבוגרים – באמצעות הדיאטה שלך יכול לעזור לך להשיג בריאות תוססת.

עוזר למנוע אוסטאופורוזיס

אוסטאופורוזיס גורם ליותר מ -2 מיליון שברים מדי שנה בארצות הברית, כך עולה ממחקר שפורסם בגיליון אפריל 2009 של Journal of American College of Nutrition. המחקר קובע כי צריכת הדיאטה המגנזיום לא מספקת עשויה להגדיל את גורם הסיכון לאוסטיאופורוזיס. מחקרים מעטים מעידים כי אכילת מזונות עשירים במגנזיום באופן קבוע עשויה לשפר את צפיפות העצם אצל נשים, בייחוד בקרב נשים קשישות ונשים לאחר גיל המעבר, קובע משרד התזונה.

יתרונות לחץ הדם שלך

אכילה עקבית של מזונות עשירים במגנזיום כמו פירות, ירקות ומוצרי חלב דלי שומן קשורה להורדת לחץ דם, כך מדווח המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. מלבד מגנזיום, מזונות אלה מכילים כמויות גדולות של סידן ואשלגן אשר ממלאים תפקידים מרכזיים בשמירה על לחץ דם בריא. מזונות כגון בננה, אבוקדו, משמשים מיובשים וירקות כהים, עלים ירוקים בולטים במגנזיום. על פי UMMC, מחקר קליני גדול שכלל יותר מ -8,500 נשים הראה קשר הפוך בין צריכה מוגברת של מגנזיום לבין הסיכון ללחץ דם גבוה אצל נשים.

מגן על הלב שלך

מגנזיום מסייע לשמור על הלב במצב טוב. בסקירה שפורסמה בגיליון פברואר 2008 של “חוות דעת נוכחית בליפידולוגיה” עולה כי צריכת מגנזיום מוגברת גורמת לירידה מתונה בסיכון למחלות לב וכלי דם. במחקר שפורסם בעיתון “American Journal of Clinical Nutrition” בפברואר 2011, נשים שהגדילו את צריכת המגנזיום בתזונה שלהן חוו סיכון נמוך יותר למוות לבבי פתאומי.

מחלת הסוכרת

אנשים עם סוכרת סוג 2 לעיתים קרובות להתמודד עם רמות מגנזיום נמוכות בדם שלהם, מציין את UMMC. עוד נאמר כי מחקר קליני גדול שרשם 2,000 אנשים הסיק כי הוספת מזונות עשירים במגנזיום לתזונה עשויה לסייע בהתמודדות עם מחלה כרונית זו. מחקר שפורסם ב”ספרו האמריקני לבריאות הציבור “, שפורסם בספטמבר 2000, הציע כי החלפת דגנים מזוקקים לדגנים מלאים – שהם גם מקורות טובים למגנזיום – עשויה להפחית את הסיכון לסוכרת בקרב נשים בארה”ב. לשלב אגוזים, שעועית, אפונה, מוצרי סויה ודגנים מלאים כגון דוחן ואורז חום לארוחות היומיום שלך כדי להישאר בכושר.