כאב בבוהן ימין

הרגל שלך היא מבנה מורכב המורכב משרירים, גידים ורקמות אחרות, כמו גם מעל 26 עצמות, כולל 19 עצמות אצבע או פלנגות. כל יום נושאות משקל פעילויות כגון עמידה והליכה, בתוספת המשקל שלך ופעילויות פנאי, מקום עצום הלחץ על הרגליים. כתוצאה מכך, מבנים שונים נמצאים בסיכון גבוה לפציעה, אשר חלקם עלול לגרום לכאב הבוהן הימנית שלך.

הפרעה זו, הידועה גם בשם “אצבע גדולה נוקשה” מטרות משותף על בסיס הבוהן שלך. “Hallux” פירושו “הבוהן הגדולה” ו “rigidus” פירושו הבוהן שלך נוקשה או נוקשה. בשלבים המוקדמים, כאשר יש רק נוקשות קלה, המצב ידוע בשם “גבול ליוקס.” זה סוג של דלקת מפרקים ניוונית עשויים להיות בשל גורמים כגון הפרעות מבניות או שימוש יתר. אתם תחוו כאב ונוקשות במהלך פעילויות כגון הליכה או עמידה וכאב הופך להיות יותר גרוע כאשר מזג האוויר קר. הסימפטומים כוללים גם דלקת ונפיחות.

צורה זו של דלקת מפרקים מתפתח כאשר יש לך יותר מדי חומצת שתן בגוף. חומצת השתן מצטברת ויוצרת גבישים הגורמים לכאב במפרקים, במיוחד בבסיס הבוהן. הכאב יכול להיות מפריע, להגיב אפילו לגעת קלה. גברים נמצאים בסיכון גבוה יותר עבור צנית, אך הסיכון של נשים גדל לאחר גיל המעבר. תסמינים נוספים שיש לצפות בהם כוללים אדמומיות ונפיחות של המפרק בבסיס הבוהן.

Tendons הם רקמות שמחברים את השרירים לעצם. הגידים כי לרוץ על החלק העליון של הרגליים על הבוהן שלך בהונות אחרות לעזור למשוך את הרגליים כלפי מעלה ומטה. כאשר שרירים אלה הופכים overstressed ו מודלק לך לפתח מצב שנקרא tendonitis, אשר גורם לכאב ובמקרים מסוימים, נפיחות. הגיד שפועל על הבוהן הוא רגיש במיוחד לגיד ולכאב. זה בעיקר בשל לחץ מופרז בשרירי השוקיים או יותר מדי מתח במהלך התרגיל או כאשר הקשת של הרגל נופלת.

בגלל שתנאים אלה חולקים תסמינים מסוימים, כגון כאב, דלקת ותפקוד מופחת, מומלץ להתייעץ עם הרופא כדי לאבחן כראוי כל כאב מתמשך בבוהן הימנית הגדולה. הטיפול בתנאים אלה משתנה, אך תרופה אחת נפוצה היא תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות, כגון איבופרופן, על מנת להקל על כאבים ודלקות. אורז. – מנוחה כף הרגל, החלת קרח דחיסה הרמת הרגל שלך – יכול להקל על הכאב נפיחות עקב tendonitis או Hallux rigidus. תרגילים טיפוליים יכולים לעזור לטיפול balid rigidus ו tendonitis. עבור גאוט, הרופא שלך עשוי גם להמליץ ​​על תרופות כגון colchicine או allopurinol כדי להוריד חומצת שתן. ברגע שהרופא שלך מאבחן את המצב שלך, הוא יכול ליצור את תוכנית הטיפול הטובה ביותר עבורך.

הולוקס ריג’ידוס

שִׁגָדוֹן

טנדוניטיס

יַחַס