יתרונות בריאותיים עגבניות

בין אם אתה מבטא את זה “עגבניות או” טומטו “, אין ספק כי עגבניות הם superfood לגיטימי. ארוז עם נוגדי חמצון, סיבים תזונתיים, ויטמינים, עגבניות הם מזון אחד צריך להיות על כל תוכנית אכילה של אדם מודע למזון.מאז הקטנת סרטן הערמונית הסיכון לעזור לך לשפוך קילוגרמים עודפים, עגבניות יש מספר יתרונות בריאותיים חשובים.

כל ירקות צבעוניים מכילים נוגדי חמצון – תרכובות מיוחדות המונעות תאים סרטניים להרכיב. עגבניות עשירות בנוגדי חמצון ייחודי המכונה ליקופן. לייקופן בעגבניות מקטין באופן משמעותי את הסיכון לפתח סרטן הערמונית, כך מדווח בינואר 2002 “Journal of the National Cancer Institute”. צריכה קבועה של עגבניות ומוצרי עגבניות, כגון רוטב פסטה, נמצאה קשורה לירידה של 15% בסיכון לסרטן הערמונית.

עגבניות וירקות טריים אחרים הם בדרך כלל נמוך קלוריות בחירות שיכולים לסייע בירידה במשקל. עגבניות עשירות גם בסיבים תזונתיים. סיבים תזונתיים יכולים לעזור לשמור על התיאבון מתחת לעטיפות בזמן דיאטה. שקול להוסיף עגבניות למזונות דל קלוריות כגון צ ‘ילי, סלט ירקות מעורבים בגריל.

ויטמין C הוא חלק חשוב של מערכת החיסון הבריאה. מבוגרים דורשים 75 מ”ג של ויטמין C ליום כדי לייעל את המערכת החיסונית שלהם ואת הבריאות הכללית, המשרד של תזונתיים דוחות. מנה אחת כוס של עגבניות קצוצות מכיל יותר מ 25 גרם של ויטמין C, משרד החקלאות של ארה”ב.

ירקות הם חלק חשוב של תזונה בריאה ללב כי הם עוזרים להפחית את הכולסטרול ולשמור על סוכרים בדם בטווח בריא. בחודש מאי 2007 “סינגפור מדיקל ג’ורנל” מדווח כי נוגדי חמצון עגבניות טובים במיוחד לעצור את הנזק לעורקים הלב שקודם להיווצרות פלאק. המחברים מוסיפים כי עגבניות בישול משחררת יותר של נוגדי חמצון עבור הגוף לקחת מ עגבניות גלם.

אוסטאופורוזיס הוא מצב רפואי נפוץ אצל אנשים מבוגרים, וכתוצאה מכך בסיכון מוגבר לשבר עצם ולמוגבלות. בנוסף לאכילה של סידן וויטמין D עשירים דיאטה, עגבניות עשוי לסייע עצמות חזקות, נובמבר 2010 של “American Journal of Lifestyle Medicine” קובע. ליקופן וחומרים נוגדי חמצון אחרים בעגבניות עשויים להגן על העצמות מפני הנזק שיכול לתרום למסת עצם נמוכה.

סרטן הערמונית

בקרת משקל

חֲסִינוּת

מחלת לב

אוסטאופורוזיס