יין אדום לעומת יין לבן

אוהבי יין בדרך כלל יש העדפה של לבן או אדום. אם יש לך החלטה לספור את הקלוריות שלך ולשפר את הבריאות שלך, ייתכן שאתה תוהה איזה יין מציעה את היתרונות הבריאותיים ביותר. למרות יין אדום כבר שיבח את היתרונות הבריאותיים הלב שלה, יין לבן הוא לא בלי היבטים מועילים שלה גם כן.

מאפיינים

יינות לבנים הם בעיקר עשוי ענבים לבנים, הם עשויים ללא עורות או זרעים. עורות מופרדים מן המיץ שמרים הוא הוסיף עבור תסיסה. יינות לבנים יש טעם בהיר, פריכים, ארומה. יין אדום עשוי מענבים כהים אדומים ושחורים. ענבים מרוסקים (עם עורות שלהם) הם מותססים במשך שבוע עד שבועיים. יינות אדומים יש טעם עשיר יותר. לדברי AmoLife.com, טאנינים (תרכובות באופן טבעי נמצא בעור של ענבים) הם ההבדל העיקרי בין יינות אדומים ולבנים. טאנינים לתרום את הצבע ואת הטעם של reds, מה שהופך אותם יבש יותר ולתרום גוף יותר את הטעם.

יתרונות בריאותיים נפוצים

צריכת אלכוהול – כולל יין – במתינות מפחיתה את הסיכון למחלות עורקים כליליים ב -30%, על פי מכון לינוס פאולינג, מה שהופך יינות אדומים או לבנים מועילות תוספות לתזונה. יין אדום הוא מקור בשפע של חומרים נוגדי חמצון רבי עוצמה, אשר עשוי לסייע במניעת מחלות לב על ידי העלאת רמות כולסטרול טוב והגנה על העורקים מפני נזק.

רזברטרול

Resveratrol – נוגד חמצון רב עוצמה שנמצא בענבים – עשוי להיות המרכיב העיקרי ביין אדום. בעוד שההשפעות של רזברטרול בבני אדם דורשות בדיקה נוספת, היא עלולה למנוע צמיחת תאים סרטניים, כולל גידול תאי סרטן השד, מסביר מכון לינוס פאולינג. זה עשוי גם להציע יתרונות לב וכלי דם כי להגן מפני טרשת עורקים שלך – מצב המאופיין על ידי הפקדות שומן בעורקים הקירות. מאז ענבי יינות אדומים הם תוסס יותר (ועם עורות), יין אדום מכיל יותר resveratrol.

קלוריות

WineIntro.com מפרט את התוכן הקלורי של היין, על פי משרד החקלאות של ארה”ב, כמו 74 קלוריות עבור 3 עד 5 גרם כוס יין אדום, 70 קלוריות עבור אותו גודל כוס יין לבן ו 73 קלוריות עבור 3 ל 5 גרם כוס יין רוז. יינות לבנים מכילים בדרך כלל מעט פחות קלוריות מאשר יינות אדומים, אבל זה יכול להשתנות בשני אדומים ו לבנים.

מְתִינוּת

אם תבחר לשתות יין אדום או לבן הוא עניין של העדפה. אמנם יש אולי יתרונות לשתות יין, אתה צריך לעשות זאת במתינות. הסיכונים של שתייה מוגזמת של כל משקה אלכוהולי יכולים בקלות לעלות על הטוב. המתן מוגדר עד שני משקאות ביום לגברים ועד משקה אחד לנשים, על פי בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד.