יוקה שורש תזונה

שורש יוקה (Manihot esculenta), מאוית גם “יוקה”, הוא זהה שורש הקסבה. מקורו בדרום אמריקה, אם כי עכשיו הוא אכל נרחב באפריקה, דרום אסיה והאיים הקריביים. שורש יוקה מייצר קמח טפיוקה. זה יכול להיות אכל במספר דרכים והוא משמש לעתים קרובות במקום תפוחי אדמה, או בצורה דומה תפוחי אדמה, שכן מרקם מעומעם שלה טעם מתון הוא הרבה.

פרופיל Macronutrient

מנה של 1 כוס יוקה יש 330 קלוריות, עם קצת יותר מ 1/2 גרם של שומן למנה. כמו כן, יש כמעט 3 גרם של חלבון, מעל 78 גרם של פחמימות, כמעט 4 גרם של סיבים תזונתיים ו -3.5 גרם של סוכר. מנה 1 כוס יש גם 29 מיליגרם של נתרן. שורש יוקה מוגש בדרך כלל מבושל, אפוי או מטוגן, לעתים קרובות עם מלווה אחרים. הן שיטת הבישול והן המלווים אותה היא יכולה להגביר את התוכן המאקרו-מטרי של צלחת יוקה.

תוכן אשלגן

אשלגן מסתובב בכל הגוף. זה חשוב עבור התכווצויות השלד והשרירים וניהול חשמל בתוך הגוף. דיאטה עשירה באשלגן יכולה גם להקטין את הסיכון לאוסטיאופורוזיס, בייחוד אצל נשים מעל גיל 40. עם 558 מיליגרם אשלגן לכל מנה של 1 כוס, שורש יוקה מכיל כמעט 12% מהצריכה המתאימה לגברים ונשים בוגרים, הזקוקים ל -4,700 מיליגרם ליום. יש לו כמעט 11 אחוזים של צריכת נאותה עבור נשים בהריון הנקה, אשר דורשים 5,100 מיליגרם ליום.

ויטמין סי

ויטמין C הוא יותר מאשר רק נוגד חמצון טבעי ומאיץ המערכת החיסונית. כמו כן, חיוני ליכולת של הגוף לייצר קולגן, חלבון חיוני לשמירה על עור בריא, שיער, גידים, מיתרים וכלי דם. בנוסף, ויטמין C מסייע לגוף לרפא מפציעות ושומר על העצמות והשיניים בריא. גברים מבוגרים צריכים לצרוך 90 מיליגרם של ויטמין C בכל יום, בעוד נשים זקוק 75 מיליגרם. נשים בהריון הנקה דורשים יותר – 85 מיליגרם ו 120 מיליגרם, בהתאמה. מנה של 1 כוס יוקה יש 42.4 מיליגרם של ויטמין C, מתן כמחצית הדרישה הכוללת של גברים ונשים מבוגרים ו 35 אחוז של הדרישה הנקה נשים.

חומצה פולנית ביוקה

Folate, חבר בקבוצת ויטמין B, חשוב במיוחד עבור נשים בהריון, כי זה יכול להפחית את הסיכוי של העובר שלך לפתח מומים מולדים מסוימים. חומצה פולית גם מקטין את הסיכון לאנמיה ומסייע לרקמות שלך לגדול התאים שלך לעבוד. כחלק מקבוצת ויטמין B, הוא מספק תמיכה למערכת החיסונית שלך ומסייע לגוף לשבור את הפחמימות לאנרגיה. גברים ונשים בוגרים דורשים 400 מיקרוגרם של חומצה פולית ביום, ואילו צריכת נאותה לנשים בהריון הנקה הוא 500 מיקרוגרם. מנה של 1 כוס יוקה מכיל 56 מיקרוגרם של חומצה פולית, אשר מספק בין 11 ל -14 אחוזים מהסכום המומלץ.