יהיה דיאטה קולה לרוץ למעלה רמת הסוכר בדם שלי?

עם חברות סודה לפרסם את המוצרים שלהם כמו משקאות מגניב ומרענן, לפעמים זה עלול להיות קשה להתעלם תשוקה קולה. בשל כמויות גבוהות של סוכר קולה, כמה אנשים צריכים להיות זהירים של השפעות זה על רמת הסוכר בדם שלהם. אנשים עם סוכרת, למשל, יש רמות גבוהות של סוכר בדם, כי הגוף שלהם לא יכול להשתמש כראוי אינסולין כדי להוריד אותו. אחרים עשויים לשתות משקאות מוגזים דיאטה כדי למנוע עלייה במשקל. כחלופה, אנשים יכולים לבחור דיאטה קוקאין כפי שהוא מכיל ממתיקים מלאכותיים.

דיאט קולה רכיבים

כמות נפוצה של סודה הוא 12 fl. עוז, או 335 מ”ל. דיאט קולה יש קלוריה אחת ב 330 מ”ל יכול לעומת 139 קלוריות במשקה המקורי. מינהל המזון והתרופות האמריקני, ה- FDA, מתיר חמישה ממתיקים מלאכותיים – אספרטיים, אקספולמה – K, סכרין, סוכרלוז ונויוטם. דיאט קולה לא מכיל סוכר אבל משתמש aspartame ו acesulfame-K.

מגבלות על ממתיקים מלאכותיים

מלבד אישור ממתיקים מלאכותיים לשימוש במזונות, ה- FDA יש גם הנחיות לגבי הצריכה היומית מקובל לכל קילוגרם של משקל הגוף. מרפאת Mayo מדגימה כי 50 מ”ג לכל 1 ק”ג של אספרטיים מקובל, שווה בערך 18 או 19 פחיות קולה דיאטה ב 68 ק”ג, או 150 lb אדם. המרכיב השני בדיאט קולה, acesulfame-K, מוגבל ל -15 מ”ג לק”ג, או בערך 30 עד 32 פחיות קולה של לימון-לימון.

השפעות על רמות הסוכר בדם

ממתיקים מלאכותיים בטעם מתוק יותר סוכר, ולכן יש צורך פחות טעם של מזון. לכן, מזונות הם בדרך כלל נמוך יותר קלוריות אם הם מכילים אלה תרכובות טבעיות או כימיות. הן Mayo Clinic ואת בית הספר הרווארד לבריאות הציבור המדינה כי ממתיקים מלאכותיים לא משפיעים ישירות על רמות הסוכר בדם כי הם אינם מכילים פחמימות, שומנים או חלבון. עם זאת, מזונות עם ממתיקים אלה בדרך כלל מכילים מרכיבים אחרים שיכולים להגביר את רמות הסוכר בדם.

מחקר

כמה תיאוריות מרמזות כי sodas דיאטה אשמים בגרימת בעיות בריאותיות כגון תסמונת מטבולית. מחקר מעקב אחר מחקר ה- Framingham Heart Study העלה כי שתיית ממתקים כגון סודה מעוררת את האדם כדי להשתוקק לממתקים אחרים. מאידך גיסא, איגוד הלב האמריקני קבע כי המחקר לא יכול להמחיש את הקשר בין גורמי מחלות לב ומשקאות קלים. ב -2009 פרסמה The Diabetes Care Journal את התוצאות של מחקר אשר מצא כי צריכה יומית של סודה לדיאטה נמצאה קשורה לסיכון גבוה יותר לסוכרת מסוג 2 ולתסמונת מטבולית.

סיכום

המדע אינו מוכיח כי קולה דיאטה משפיעה על רמות הסוכר בדם. בתיאוריה, ממתיקים מלאכותיים המשמשים במוצרים אלה לא צריך להיות כל השפעה. רופאים באתר DukeHealth.org דיון על אם סודה דיאטה מזיקה או לא. למרות שלכל רופא יש דעה משלו בנושא, רופאים אינם יכולים להסיק מסקנות בשל היעדר ממצאים משמעותיים במחקר. באופן כללי, בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד ממליץ לאנשים לצרוך פחות משקאות מתוקים ולהגביל את צריכת הסודה לדיאטה.