טריפטופן וניאצין

הגוף שלך צריך חומרים מזינים חיוניים בסכומים קבועים כדי להמשיך לתפקד כראוי. מבין אלה, חומצת האמינו טריפטופן ואת הוויטמין ניאצין לחלוק קישור מיוחד. אלה שני חומרים מזינים יש מאפיינים שונים למלא תפקידים ספציפיים מאוד בתהליכים הביוכימיים של הגוף. בנוסף, חסר באחד משני כימיקלים אלה יכול להוביל להשפעות בריאותיות שליליות.

טריפטופן מוגדר

טריפטופן היא חומצת אמינו חיונית, כלומר הגוף שלך לא יכול לייצר את זה, וזה חייב להתקבל ממקורות מזון, מסביר המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד. חשוב להבטיח את הצמיחה הנכונה של תינוקות ושמירה על איזון חנקן למבוגרים. הגוף שלך משתמש גם טריפטופן לייצור ניאצין, ויטמין B, סרוטונין, נוירוטרנסמיטר. סרוטונין ממלא תפקיד בוויסות שינה ומצבי רוח, ובשליטה בדחפים במוח. מחסור חמור טריפטופן יכול להוביל נדודי שינה, דיכאון, חרדה, עצבנות, ירידה בלתי צפויה במשקל או רווח.

ניאצין מוגדר

ניאצין הוא תרכובת אורגנית אחת משמונה ויטמיני B. ידוע גם בשם ויטמין B-3, הוא מסיס במים, כלומר הוא מתמוסס במים כמויות עודפות לעזוב את הגוף דרך השתן שלך. זה אומר שאתה צריך אספקה ​​קבועה של ניאצין בתזונה, הערות MedlinePlus. הגוף שלך משתמש ניאצין כמרכיב קריטי של תהליך העיכול שלה, כפי שהוא שובר למטה פחמימות, שומנים, חלבונים ואלכוהול וממיר אותם לאנרגיה שמיש.

הקשר בין טריפטופן לבין ניאצין

הכבד שלך משתמש טריפטופן, בשילוב עם אנזימים המכילים ויטמין B-6 וברזל, כדי לייצר ניאצין. בממוצע, 60 מ”ג של טריפטופן תשואות סביב 1 מ”ג של ניאצין, מסביר לינוס פאולינג המכון. בנוסף, צריכת תזונה לא מספקת של ניאצין או טריפטופן יכולה לגרום לפלאגרה. תסמינים של מחלה זו כוללים הזיות, שלשולים, הקאות, בלבול נפשי, דיכאון, אובדן זיכרון, פצעים בעור קשקשי, וממברנות ריריות דלקתיות. אם לא מטופל, pagagra יכול לגרום למוות.

מינון מומלץ

המינונים האופטימליים לניאצין מבוססים על המלצות המכון לרפואה ומשתנים בהתאם לגיל ולמין שלך, MedlinePlus מציין את האנציקלופדיה הרפואית. גברים מעל גיל 14 צריך לקבל 16 מ”ג ליום, בעוד הנקבות באותו גיל צריך לקבל 14 מ”ג ביום. נשים בהריון או מניקות זקוקות לסכומים גדולים יותר: אין צורך לקחת תוספי טריפטופן אלא אם כן יש לך בעיות בריאותיות הדורשות זאת, כגון נדודי שינה. תזונה מאוזנת ובריאה היא בדרך כלל מספיק כדי לענות על הדרישות היומיות של הגוף שלך עבור חומצת אמינו זו. בנוסף, לא כל השימושים של תוספי טריפטופן אושרו על ידי מינהל המזון והתרופות, Drugs.com דוחות. לכן, אתה לא צריך לקחת כל ספקים ללא התייעצות עם הרופא הראשון.

טריפטופן ניתן למצוא גבינה, עוף, הודו, ביצים, דגים, חלב, אגוזים, בוטנים, זרעי דלעת, זרעי שומשום, מוצרי סויה טופו. בינתיים, ניאצין נמצא עוף, דגים, בשר רזה, אגוזים, ביצים ומוצרי חלב. קטניות רבות, לחמים מועשרים ודגנים גם מספקים כמות קטנה יותר של ניאצין.

מקורות אוכל