חסר אבץ וקשקשים

אבץ הוא מינרל חיוני אשר ממלא תפקיד רבות של פונקציות הגוף שלך, כולל מטבוליזם ואיך הגוף שלך מזרז אנזימים. חומרים מזינים הוא גם חיוני לשמירה בריאה של מערכות נוירולוגיות החיסון שלך ואת המבנה של קרום התאים שלך. מחסור באבץ יכול לגרום למספר סימפטומים פיזיים, כולל התכתשות הקרקפת הנקראת קשקשים.

כמו עם רוב הויטמינים והמינרלים, ה- USDA הקימה סולם של צריכה נאותה (AI) של אבץ עבור ילדים ומבוגרים כאחד. אבץ נמדד במיליגרם הן במזונות שאתם אוכלים והן בתוספי מזון. צריכת הצריכה היומית המומלצת של אבץ יכולה לסייע במניעת קשקשים וסיבוכים אחרים הקשורים למחסור. ילדים מתחת לגיל 3 דורשים רק 2 עד 3 מ”ג אבץ ביום, בעוד ילדים בין הגילאים 4 ו 8 צריך לצרוך 5 מ”ג ביום, במהלך השנים עשר, AI עולה ל 8 מ”ג. גברים מתבגרים ומבוגרים מעל גיל 14 יש הכנסה יומי מומלץ של 11 מ”ג אבץ. הנקבות בטווח הגילאים צריכות רק 8 עד 9 מ”ג, אך במהלך ההריון ותקופות ההנקה עולה הסכום המומלץ ל -11 עד 13 מ”ג אבץ בכל יום.

אכילה של דיאטה עשירה באבץ יכולה לסייע במניעת קשקשים ולפתרונה, על פי MayoClinic.com. הוספת מינרלים לארוחות שלך, כמו גם חומצות שומן אומגה -3 וויטמינים אחרים, יכול לעזור לבנות קרקפת בריאה כי הוא פחות נוטה גירוד ו flaking. אבץ נמצא באופן טבעי בחלבוני בעלי חיים, כולל בשר חזיר, בשר, עוף, צדפות ובשר סרטנים. צמחונים יכולים להגן על הקרקפת שלהם על ידי הוספת שעועית אפויה, חומוס, גבינת צ’דר ומגוון של אגוזים בתזונה שלהם. בוטנים, שקדים וקשיו הם בין האגוזים המציעים כ 1-1.6 מ”ג של אבץ לאונקיה. אתה יכול לשתות חלב לקשקשים הקרב גם כן, כוס מלאה של משקה מכיל 1.8 מ”ג של אבץ.

שמפו נגד קשקשים המכילים pyrithione אבץ יכול להיות דרך אחרת להילחם בחסר אבץ שגורמת הקרקפת שלך לגרד, קרום פתיתים. Pyrithione אבץ מרגיע את הקרקפת מבחוץ על ידי האטת מחזור מהיר של תאי העור, מה שגורם flaking. שימוש נגד קשקשים מבוססי אבץ שמפו לפחות פעמיים בשבוע יהיה בדרך כלל לשלוט על הסימפטומים. עם זאת, חשוב לזכור כי באמצעות שמפו אבץ כדי להילחם ולמנוע קשקשים אינו מציע את אותן הטבות כמו נטילת אבץ דרך הפה דרך מזון או תוספי ויטמין. אחרי הכל, באמצעות שמפו pyrithione אבץ אינו להגביר את הפונקציה החיסונית שלך או ליקוי נוירולוגי הפוך, שניהם עשויים להיות סימנים של מחסור אבץ.

מחסור באבץ אינו הגורם היחיד לקשקשים. מתח, שמרים זיהומים של הקרקפת ורגישות למוצרי טיפוח השיער יכול גם לתרום את flaking של העור על הקרקפת. אם רמות אבץ הם יציבים ואתה משתמש בשמפו נגד קשקשים עדיין אתה עדיין חווה סימפטומים, להתייעץ עם הרופא שלך.

מוצע הכנסה

מקורות תזונתיים

שמפו אבץ

שיקולים