ויטמינים ותוספים שהופכים את העור לעקצץ

העור שלך מכיל אספקה ​​עשירה של כלי הדם המזינים את העור, כמו גם קצות העצבים החושים התומכים בחוש המגע שלך. הגבלה או התרחבות של כלי הדם הללו יכולים להשפיע על עצביכם, כלי דם מורחבים יכולים להפעיל עצבים חמימים בחום, בעוד שההתכווצות עלולה לגרום לתחושה קרה. כמה ויטמינים ותוספי יכול להיות בעל השפעה על התרחבות כלי הדם ועצב סיום ההפעלה בעור, מה שמוביל לעור בעור.

השפעת ניאצין

ויטמין אחד שיכול להוביל לעקצוץ בעור הוא ניאצין, או ויטמין B-3. במינונים מתונים, ויטמין זה מסייע לתאים לבצע תגובות כימיות, ומאפשר תהליכים פיזיולוגיים חשוב לבריאות הכללית שלך. רמות גבוהות של סוג מסוים של ויטמין B-3 – הנקרא חומצה ניקוטינית – יכול להרחיב את כלי הדם בעור. זה מוביל לתחושה חמה, כמו גם תחושת צריבה ועקצוץ הנקראת “ניאצין סומק”.

ניהול ניאצין פלוש

חלק מהאנשים זקוקים למינון גבוה של חומצה ניקוטינית כדי לטפל במצבים קרדיווסקולריים, כגון רמות כולסטרול גבוהות, ולפתח עקצוץ בעור כתוצא לוואי של טיפול. במקרים אלה, נטילת חומצה אצטילסליצילית, או אספירין, לפני שתוסף הניאצין עלול למנוע את סומק הניאצין. אם אתם לא לוקחים חומצה ניקוטינית במינון גבוה, אבל במקום לפתח את עקצוץ העור לאחר נטילת תוספת ניאצין, לדבר עם הרופא שלך כדי לסייע במניעת ניאצין סומק בעתיד.

בטא אלנין

תוספת נוספת שיכולה להוביל לעקצוץ בעור היא בטא אלנין. חומצת אמינו זו היא מרכיב בתוספים מסוימים שנועדו לתמוך או לשפר את הביצועים הספורטיביים, משום שבטא-אלנין עשוי לעזור להפחית או למנוע עייפות שרירים. נטילת בטא אלנין יכול גם לגרום עקצוץ בעור. במחקר שפורסם ב “Journal of the International Society of Sports Nutrition” בשנת 2010, שלושה מתוך שמונה נבדקי הבדיקה שלקחו בטא אלנין חוו עקצוץ בעור בידיהם ובאצבעותיהם.

שיקולים

בעוד ניאצין ובטא-אלנין עלולים לגרום לעור בעור אצל אנשים רבים, אנשים מסוימים עשויים לפתח תסמינים הקשורים לעור, כגון עקצוץ בעור, כתגובה אלרגית לתוסף כלשהו. אם אתה לוקח כל ויטמינים או תוספי תזונה, עליך לבדוק תחילה עם הרופא שלך כדי ללמוד על הסיכונים הבריאותיים הפוטנציאליים של תוספת, ולקבוע מינון מתאים. אם אתם מפתחים אי פעם עקצוץ בעור – או סימנים אפשריים אחרים לתגובה אלרגית, כגון כוורות או קשיי נשימה – חפשו טיפול רפואי מיידי, שכן תגובות אלרגיות חמורות עלולות לגרום לתסמינים קטלניים, כגון קשיי נשימה.