התכווצויות בבטן בעת ​​אכילת פירות יער

בין אם אתה אוהב פטל, אוכמניות, תותים, אוכמניות, goji berries או boysenberries, הם כולם מקור עשיר של ויטמינים, מינרלים וסיבים. בריס יש גם את התוכן הגבוהה ביותר לשרת של נוגדי חמצון – כימיקלים להילחם רדיקלים חופשיים מזיקים – מכל מזון אחר, על פי ד”ר מייקל גרגר על NutritionFacts.org. כפי שהם בריאים, עם זאת, פירות יער יכול לגרום cramps הבטן עבור אנשים מסוימים מכמה סיבות, מ עומס סיבים אלרגיות.

פירות יער הם אחד ממקורות הפרי העשירים ביותר של סיבים תזונתיים, או סובין – החלקים הבלתי ניתנים לעיכול של מזונות צמחיים שיכולים לשפר את העיכול. כוס אחת של פטל מכיל 8 גרם של סיבים, ו 1 כוס אוכמניות מכיל רק מעט פחות. אם אתה לזלול כוס – או יותר – של גרגרי בבת אחת, ואתה לא רגיל לאכול את כל הסיבים בבת אחת, אתה עשוי לחוות עיכול כועס בצורה של התכווצויות בבטן.

אנשים יכולים לקבל אלרגיות לכל סוג של מזון, כולל פירות יער. אלרגיה היא תגובה של המערכת החיסונית שלך חומר זה נחשב איום. תסמינים של אלרגיה יכולים לנוע בין השפתיים מגרד ונפיחות, הלשון ואת הגרון כדי כאבי בטן כדי לנשום נשימה. במחקר שפורסם בעיתון “Journal of Alligology Allergology & Clinology Immunology” בשנת 2012, החוקרים בדקו 30 אנשים אלרגניים למזון צמחי לאלרגיות ל- goji berries ומצאו כי 77% נבדקו בצורה חיובית. החוקרים סיכמו זאת בשל תגובתיות צולבת עם חלבון שנמצא במזונות צמחיים אחרים. אתה עשוי להיות סביר יותר יש אלרגיה כדי פירות יער אם אתה אלרגי מזונות מסוימים אחרים. לדוגמה, במחקר שפורסם ב “אלרגיה ואסטמה” בשנת 2006, 33% מהמשתתפים שהיו אלרגיים לענבים היו בעלי רגישות משותפת לתותים.

אי סבילות של חומר ב berries שנקרא salicylate עשוי להיות אשם על cramps הבטן שלך. סליצילטים הם סוג של חומר הדברה טבעי במזונות צמחיים רבים אשר לאנשים יש רגישויות שונות. אנשים מסוימים עשויים להיות ללא רגישות, בעוד שאחרים יכולים לחוות אי נוחות בבטן גז ושלשולים. תסמינים אחרים עשויים לכלול כאבי ראש, פריחות, עצבנות, חרדה ודיכאון. הסימפטומים שלך יכול להיות גרוע יותר אם אתה אוכל חלק גדול יותר של פירות יער.

פרוקטוז הוא הסוכר שנמצא באופן טבעי בפירות, כולל פירות יער. יש אנשים מתקשים לספוג פרוקטוז ולחוות בעיות עיכול, כולל כאבי בטן ושלשולים, כאשר הם אוכלים פירות. כמה פירות גבוהים יותר fructose ו סביר יותר לגרום לבעיות. כמו כן, היחס בין פרוקטוז לסוכר אחר המצוי בפירות הנקראים גלוקוז ממלא תפקיד: גלוקוז מסייע לספיגת פרוקטוז, ולכן הסימפטומים נוטים פחות להתרחש. חמוציות הן נמוכות פרוקטוז, בעוד תותים, פטל ותותים מתונים פרוקטוז. אוכמניות גבוהות ב fructose אבל יש יחס פרוקטוז טוב סוכרוז. אוכמניות ופירות יער משומרים בסירופ הם גבוהים מאוד בפרוקטוז, אבל הם גם גבוהים בגלוקוז, ולכן הם עלולים או לא יכולים לגרום לבעיות עיכול.

אתה תמיד צריך להתייעץ עם הרופא שלך על כאבי בטן המתרחשים באופן קבוע לאחר אכילת מזונות ספציפיים. הכניסו מזונות עתירי סיבים לתזונה באיטיות אם כבר אכלתם דיאטה דלת סיבים כדי למנוע התכווצויות בבטן. אם אתה מאובחן עם אלרגיה, תצטרך להימנע מזון כי הסימפטומים יכולים להשתנות להחמיר עם פרקים הבאים. אם הבעיה שלך היא עקב חוסר סובלנות מזון, ייתכן שתוכל לאכול כמויות קטנות של מזון ללא בעיה. בגלל חוסר סובלנות מזון אינם סכנת חיים כמו אלרגיות, אתה יכול להתנסות כדי לראות כמה אתה יכול לאכול בבטחה.

עומס סיבים

אלרגיות בריס

רגישות לסליצילט

פרוקטוז ספיגה או חוסר סובלנות

צעדים לקחת