הסיבות לעור של תינוק הוא כהה

אתה נמצא בחדר הלידה. את פשוט ילדה את התינוק החדש שלך. הרופא והאחות הניחו את היילוד בזרועותיך בזמן שחתכו את החוט. אתה מסתכל על התינוק החדש שלך ובוהה פתאום תופס אותך. עורו של תינוקך הוא כהה, כמעט סגול. אתה תוהה מה לא בסדר עם הילד שלך ואתה קול את החששות שלך על הצוות הרפואי. הם מבטיחים לך בצורה מרגיעה מאוד, שזה נורמלי לחלוטין.

תפיסות מוטעות

רבים מאיתנו חושבים שכאשר התינוק נולד זה ייראה כמו תינוקות שנולדים בטלוויזיה: כל ורוד, חמוד ונקי. ובכן, זה לא בדיוק איך זה קורה. למעשה, התינוק שלך עשוי להיות קצת בצד הבית. אחרי המסע הטראומטי של דחיפה דרך תעלת הלידה, מגיע כל מכוסה בנוזל לבן דמוי גבינה, ומסתכל כל אדום כחלחל, זה לא פלא תינוקות הם לא כל כך חמוד כאשר הם מגיעים.

נשימה ראשונה

תינוקות נולדים עם עור כהה בצבע כמעט סגול. זה משתנה במהירות לאדום כחלחל כשהם מתחילים לנשום. בגלל שיש להם מערכת מחזורית לא בוגרת, החמצן שהם נושם עכשיו ייקח זמן כדי לעבוד את דרכם דרך הגוף שלהם. כמו חמצן מסתובב, גוון כחלחל יהיה לדעוך ואת העור של התינוק שלך יופיע אדום ורוד.

היום הראשון

עם כל נשימה כי התינוק שלך לוקח, חמצן הוא זורם דרך זרם הדם לאלץ את פחמן דו חמצני שגורם לעור התינוק שלך להופיע אדום כחלחל. על פי בית החולים לילדים לוסיל פקארד בסטנפורד, העור של תינוקך צריך להיראות אדום ורוד עד סוף היום הראשון. ידיים ורגליים עשוי להישאר קצת כחלחל לזמן מה, אבל זה נפוץ מאוד לא צריך לגרום לך דאגה.

בכיין

עור ילוד בוכה גם יופיע אדום כהה יותר מאשר תינוק בוכה. זה, שוב, נובע מחוסר חמצן כי הוא מסתובב בכל הגוף. התינוק יהיה לנשוף יותר בזמן בוכה לקחת רק נשימות קצרות. זהו מצב נורמלי לחלוטין מרגיע את התינוק למטה יפתור את הבעיה ולאפשר חמצן להפיץ שוב.

גורמים אחרים

ייתכנו עוד כמה סיבות לכך שהעור של תינוקך כהה עם ההגעה. כאשר תינוקות נולדים בטרם עת, מערכת הדם שלהם היא מאוד בוגרת, והם אולי אפילו צריך לשים על הנשמה כדי לעזור להפיץ את החמצן. אם תינוקות הם קרים, הם יופיעו כחלחל. המירוץ ואת רקע אתני גם לשחק תפקיד מרכזי בחושך העור. לבסוף, את הבריאות של התינוק שלך יכול לקבוע צבע העור.