הידוק הריאות לאחר שחייה

אתה בטח שמעת כי שחייה היא דרך טובה כדי לשפר את יכולת הריאות, במיוחד אם יש לך אסטמה או סיבוכים נשימה אחרים. עם זאת, במקרים מסוימים, שחייה יכולה למעשה לגרום להרס ריאות. אם זה קורה לך, חשוב לזהות את הגורם לבעיות הנשימה שלך כדי לטפל טוב יותר ולמנוע אותם בעתיד.

סיבות לריאות

את הלחץ של הריאות אתה עלול להיתקל לאחר שחייה יכול לבוא מתוך פעילות גופנית המושרה bronchoconstriction, פעילות גופנית- Induced אסטמה או שחייה המושרה בצקת ריאות. פעילות גופנית המושרה על ידי bronchoconstriction ו-מיוצר אסתמה, או EIB EIA, בהתאמה, להתרחש הודות הצטמצמות של דרכי הנשימה במהלך האימון שלך. אתה לא צריך להיות אסטמה לסבול EIB. בצקת בצקת ריאות, או SIPE, לעומת זאת, הוא מצב רציני שעלולה להתרחש כאשר הדם שלך דולף החוצה תאים אדומים וחלבונים מן הריאות שלך לאיברים אחרים בגוף. הגורם העיקרי באבחון SIPE הוא כי הוא מופעלות כאשר אתה מתחת למים.

סימפטומים כדי להיזהר

תסמינים של מתיחות הריאות לאחר שחייה כוללים צפצופים, לחץ בחזה ושיעול. אם הסימפטומים הם תוצאה של bronchoconstriction-induced או אסתמה, אלה בדרך כלל מגיעים מיד לאחר שסיימת פעילות גופנית ויכול להימשך עד 30 עד 60 דקות. אצל אלו עם SIPE, הסימפטומים יכולים לכלול גם קול ציקלון בריאות ושיעול של חומר ורוד, קצף למראה. הסימפטומים של SIPE יכולים להימשך עד שבוע.

איך זה מטופל

EIB ו EIA ניתן לטפל על ידי פעילות גופנית בסביבות חם יותר, שחייה בפרצופים קצרים ולא במרחקים ארוכים, ושימוש במשאף. שאל את הרופא מה התרופה עשוי לעבוד הכי טוב בשבילך. אלה עם SIPE, לעומת זאת, צריך להימנע לחלוטין לעבוד באזורים רטובים, כולל בריכת השחייה. חלק מהחולים אולי אפילו צריך לשים על חמצן משלים עד הסימפטומים הם בוטלו.

מניעת ריאות הצוואר לאחר שחייה

כדי למנוע סבל מהיצמדות הריאות לאחר שחייה בעתיד, עדיף לזהות תחילה את מקור קוצר הנשימה. ללכת לרופא בהקדם האפשרי. אלה עם EIB ו EIA אולי צריך לעבוד עם משאף ביד ולהימנע מרחקים ארוכים לשחות, במקום, לשחות בפרצים קצרים, אינטנסיבי יותר. אם יש לך SIPE, אז זה הכי טוב להימנע שחייה לגמרי ולבחור צורה חלופית של התרגיל.