הוא שמן דקלים שמן רע ללב?

עם תזונאים ממליצים לאמריקאים להפחית את כמות השומנים הלא בריאים הכלולים בדיאטה שלהם, אתה עשוי לתהות אילו שומנים הם בחירה טובה יותר מאחרים. יותר מדי שומן רווי או טרנס-שומנים יכול להוביל לצטברות פאלאק ומחלות לב. לדברי Mayo Clinic, הפחתת כמות שומנים רוויים ושומני טרנס היא הדרך החשובה ביותר להוריד את הסיכון למחלות לב ורמות כולסטרול גבוהות. שומנים חד בלתי רוויים או רב בלתי רוויים, לעומת זאת, יכולים להיות בחירה טובה.

שמן פאלם נגד שמן פחם

שמן פרים פאלם ושמן הקרנל של כף היד צריך להיות מובחן, שכן הם שונים בשמנים שונים. שמן פירות דקל, מעובד בעיקר במלזיה, תאילנד, אינדונזיה ופפואה גינאה החדשה ממפעל שמן הדקל, נלחץ מבשר כף היד. שמן זה מכיל בערך כמויות שוות של רווי רווי שמנים וכן שורה של micronutrients. השמן הלא מיובש נטול שומנים טרנס. שמן הקרנל פאלם, לעומת זאת, עשוי מן הקרנל, או זרע, של פרי כף היד. גרעינים אלה מוסרים מאשכולות של עצי דקל ולחוצים לשמן העשיר שהם מייצרים. לדברי פלישיה סטולר, RD, שמן הקרם של כף היד מכיל כ -85% שומנים רוויים ויכול להעלות את רמות הכולסטרול, מה שהופך אותו לבחירה גרועה לבריאות הלב.

שמן זית

שמן פאלם מכיל מגוון של חומרים תזונתיים שיכולים לסייע בבריאות כללית טובה יותר, על פי סטולר. שמן פירות דקל אדום הוא גם מקור מצוין של בטא קרוטן וויטמין E, בצורה של tocotrienol ו tocopherols. על פי המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד, הן בטא קרוטן והן ויטמין E הם נוגדי חמצון מסיסים בשומן, שהם חומרים שמשמידים רדיקלים חופשיים. רדיקלים חופשיים הם האמינו לתרום למספר תנאים, כולל מחלת לב. הגדלת צריכת בטא קרוטן וויטמין E יכול לעזור לשמור על רדיקלים חופשיים להרוס תאים באמצעות חמצון יכול לסייע לך בריאות לב טוב.

באמצעות שמן פאלם

שמן פאלם יכול להיות שימושי במטבח. זהו שמן זול יחסית. שמן שומרת על יציבות בטמפרטורות גבוהות, שימושי עבור טיגון וטיגון. חפש שמן דקלים בתולה או שמן דקלים אדום, את הבחירות עם הכמות הגבוהה ביותר של בטא קרוטן וויטמין E. כמה מזונות מעובדים מכילים שמן פרי דקל, כגון חמאת בוטנים, כדי לסייע ביציבות.

שמן הלב שלך

שמן פרי הדר יכול להיות בחירה בריאה כאשר הוא נצרך כחלק מתזונה מאוזנת. אין שמן טוב ללב שלך כאשר נעשה שימוש בכמויות גדולות, במתינות, לעומת זאת, שמן פרי הדר מספק מאזן של שומנים וחלק נוגדי חמצון הדרושים כדי לשמור על לב בריא.