הוא ויטמין C מסוכן אם נלקח במינונים גבוהים?

הגוף שלך אינו מאחסן ויטמין C, אז אם אתם צורכים יותר ממה שאתה צריך, עודף משאיר את הגוף עם השתן שלך. אבל אנשים שלוקחים מינון קיצוני של ויטמין C עדיין עלולים לחוות תופעות שליליות. המינימום המומלץ היומי הסכום עבור גברים בגילאי 19 ומעלה הוא 90 מ”ג ביום, אשר כמות מספקת כדי למנוע צפדינה לפגוש את הצרכים האחרים של הגוף. נשים מעל גיל 19 צריך לבלוע 75 מ”ג ביום.

מִיתוֹס

יש אנשים הסבורים כי נטילת מינונים ענקיים של ויטמין C יכול למנוע הצטננויות, וזה שקר. מחקרים מסוימים מראים, עם זאת, כי ויטמין C ספקים יכול להקטין את משך הצטננות, על פי אוניברסיטת פלורידה הרחבה שירות. אם תחליט לקחת ויטמין C יותר מהכמות היומית המומלצת, דבר תחילה עם הרופא שלך כדי לקבוע מינון בטוח.

אפקטים

אמנם לא כל האנשים יש את אותה תגובה, צריכת יתר של ויטמין C יכול לגרום בחילה, הקאות, צרבת, שלשולים, התכווצויות בטן, כאבי ראש, אבנים בכליות נדודי שינה. אם אתם חווים כל התופעות הללו, לשאול את הרופא אם אתה מקבל יותר מדי ויטמין C בתזונה.

הֵרָיוֹן

נשים בהריון שצרכו ויטמין C מוגזמות עשויות להגביר את הסיכון ללידה מוקדמת, על פי התזונאית מלינדה ג’ונסון מבית בייבי סנטר. למרות כמה ויטמין C נחוץ למניעת צפדינה, לוקח יותר מ 6,000 מ”ג של ויטמין C ביום בזמן ההריון יכול לגרום צפדינה צפדינה אצל ילדים שזה עתה נולדו עקב ירידה דרסטית של צריכת ויטמין C הם חווים לאחר הלידה, על פי אוניברסיטת מרילנד מדיקל מֶרְכָּז. בדרך כלל, נשים בהריון לא צריך לקחת תוספי ויטמין מכל סוג שהוא ללא אישור של ספקי הרפואה שלהם.

שיקולים

הגישה הבטוחה ביותר היא לשמור על צריכת ויטמין C היומי שלך מתחת 2,000 מ”ג, אשר נחשב הגבול העליון של טווח מינון בטוח. שים לב כי זה עולה בהרבה על הדרישה היומית המינימלית של כל הקבוצות. רוב האנשים יכולים לקבל את כל ויטמין C שהם צריכים מתוך תזונה מאוזנת הכוללת פירות וירקות, ולכן תוספת ויטמין C הוא לעתים רחוקות הצורך.