הוא אורז חום חום על דיאטה שמרים?

דיאטות שמרים, הנקראות גם דיאטה קנדידה, משמשים כדי להפחית את ההשפעות השליליות של יתר של קנדידה – פטרייה כמו שמרים המתרחשת באופן טבעי בגוף. למרות הקנדידה עצמה היא מזיקה, יתר עלול לגרום זיהומים שמרים, או קנדידה, בפה, בטן, במפשעה, בדרכי השתן או בעור. למרות דיאטות קנדידה חסרים ראיות מדעיות של יעילות, שינויים תזונתיים, כולל אכילת אורז חום, עשויים לתמוך טיפול רפואי בניהול הסימפטומים שלך. אם אתה חושד שיש לך זיהום שמרים, לקבוע תור לרופא האישי שלך על תרופות, ולשאול אם דיאטה שמרים מתאים לך.

תיאוריות

רוב העוסקים בתחום הרפואה האלטרנטיבית, כגון לינדה פייג ‘, דוקטור לתזונה נטורופתית ופרופסור נלווה בקלייטון קולג’ לבריאות טבעית בברמינגהאם, אלבמה, מאמינים כי השמרים של האופה, בעודם שונים מן השמרים בגופך, עדיין מגרים את כמות הקנדידה. אם אתם חושדים כי שמרים של אופה תורם הסימפטומים שלך, אורז חום מספק חלופה מזינה, ללא שמרים ללחם, קרום פיצה, מאפים אחרים המכילים שמרים. בספרה, “חידוש איזון נקבה: PMS, Breast & Fibroids Uterine, ציסטות בשחלות ועוד”, עמוד ממליץ דגש על אורז חום ומזון שלם כמו תרופה טבעית פוטנציאלית למדוד מניעה עבור זיהומים בנרתיק.

יתרונות

אורז חום הוא מקור חשוב של סיבים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון. נוגדי חמצון, כגון ויטמין C ו betacarotene, תמיכה ביכולתו של הגוף להתנגד לרפא מפני זיהומים. המרכז הרפואי של אוניברסיטת מרילנד ממליץ על צריכת דגנים מלאים ושאר מזונות עשירים בויטמין B לחיזוק ההתנגדות לדלקות שמרים. כמו פחמימות מורכבות, אורז חום מספק גם חלופה מזינה מאכלים מתוקים, סוכר עשוי לתרום יתר קנדידה.

הצעות

ההנחיות התזונתיים לאמריקנים, הנחיות תזונה המבוססות על ראיות, שפורסמו על ידי מחלקת הבריאות והבריאות של ארה”ב ומשרד החקלאות האמריקני, ממליצות לאכול לפחות שלוש מנות של 1 גרם של דגנים מלאים מדי יום לבריאות אופטימלית ובחירת דגנים מלאים על גרגרים מזוקקים לפחות חצי מהזמן. כדי להוסיף יתרונות הפחתת קנדידה לאורז שלך, להשתמש תבלינים אנטי פטרייתי, כגון שום, אורגנו, מרווה ציפורן.

מזונות מועילים אחרים

עבור פונקציה חיסונית מחוזקת, לצרוך מגוון של פירות וירקות צבעוניים, שהם מקורות העליון של נוגדי חמצון. ויטמין C נוגד חמצון עשוי לעזור להפחית דלקת הקשורים קנדידה, על פי UMMC. מזונות עשירים בויטמין C כוללים פלפלים אדומים, פירות הדר, מלון, קיווי, בטטה ורוטב עגבניות. למרות ממצאי המחקר מעורבים, פרוביוטיקה, טופס חיידקים מועיל, עשוי גם להישמר מפני זיהומים שמרים. מקורות חשובים של פרוביוטיקה כוללים יוגורט עם תרבויות אקטיביות חיות וכפיר. דגנים אחרים ללא שמרים כוללים שיבולת שועל, שעורה, אורז בר ותירס.