הברכיים שלי באמת כואבות מהריצה

כאשר הברכיים שלך באמת כואב פועל, הגוף שלך מנסה להזהיר אותך שמשהו לא בסדר. אל תתעלם ממנה, אם תמשיך לרוץ, אתה עלול לגרום לנזק נוסף. עבור לרופא לאבחון וטיפול כדי שתוכל לחזור לספורט שאתה אוהב.

תסמינים

תוכל לעזור לרופא שלך לאבחן את הבעיה שלך מהר יותר אם אתה שם לב לכאב. לקבוע אם הכאב שלך מגיע העליון, התחתון או הצדדים של הברך. האם זה מרגיש כאילו הוא עמוק בתוך או מתחת לכובע הברך? האם הכאב חד או כאב עמום? האם זה כואב יותר כאשר אתה יורד או סקוואט? האם הברכיים שלך משמיעות קולות כמו קפיצה או לחיצה? האם יש נפיחות בברך? תסמינים אלה קשורים בבעיות ברכיים שונות, דיווח על כך יכול לעזור לרופא לצמצם את הבעיה.

גורם ל

אם קרעת גיד, סחוס או רצועה, זה היה כנראה בגלל טעות במעוות הברך בדרך הלא נכונה. אם כך, סביר להניח שאתה שומע רעש popping חזק חווה נפיחות מיידית וכאב עמוק בתוך הברך. בעיות נפוצות כוללות קרע המניסקוס ו קרועה קרועה הקדמית קרועה. Overuse של הברך – במיוחד עבור הרצים אשר להגמיש את המפרק קדימה ואחורה עם כל צעד – לעתים קרובות גורם שלושה תנאים. אלה כוללים תסמונת כאב פטלופמוראלית, שמתרחשת כאשר כובע הברך מונח על המסלול, תסמונת הלהקה iliotibial, דלקת של גיד ארוך אשר פועל לאורך החלק החיצוני של הירך שלך מתחבר בכובע הברך שלך, דלקת הגידים patellar, דמעות זעירות – בגיד המחבר את הברך לכף שלך – כי הגוף שלך לא יכול לתקן מספיק מהר. פצעוני רגליים ורצועות iliotibial נוטים ללחוץ, לקרוס או לפופ כאשר אתה לכופף אותם. כאב קניאק מגיע מאחורי הברך. כאב בלהקה אייליוטיבי חותך את הברך ומעלה את הרגל. Tendinitis כאבים.

יַחַס

טיפול בתנאים שפוגעים בברך מתרחש בצורה דומה. הרופא שלך רוצה קודם כל לנוח את הברך ולקבל נפיחות עם קרח, קורטיזון יריות או תרופות אנטי דלקתיות. אתה צריך לעבור הדמיה, כך הרופא שלך יכול לעשות אבחנה מדויקת. לצפות MRI ו רנטגן. מנוחה, bracing ופיזיותרפיה עשוי להיות כל מה שאתה צריך להחזיר את הברך לבריאות. עם זאת, ייתכן שתצטרך ניתוח לתקן בעיה בברך אם זה לא מגיב תרגילים כדי לחזק את הברך. אם כן, להתכונן שבועות של פיזיותרפיה לאחר מכן כדי לשקם את הברך.

מְנִיעָה

מניעת כאבי ברכיים יכולה להיות אתגר כרוני. יהיה לך יותר הצלחה אם לחזק את הברכיים באופן קבוע. ההתמקדות תהיה על השריר הארבעי שלך בחלק הקדמי של הירך, המאפשרים לך ליישר את הרגל. עם זאת, כל שרירי הרגליים – כולל שרירי הגלוטל שלך בירכיים, האמסטרינגס בחלק האחורי של הירכיים, ואת שרירי הבלעדיות והשרירים בעגלים שלך – חייבים להיות בכושר לריצה. לחזק אותם באופן שגרתי והם לספוג את הלחץ לך מקום על הברכיים, הולך דרך ארוכה כדי להגן על הברכיים ולמנוע פגיעה נוספת.