את הסיכונים של ריצה לאחר כריתת הרחם

תקופת ההחלמה שלך עבור כריתת רחם משתנה, בהתאם לסוג של כריתת רחם אתה והרופא שלך החליט. אם יש לך ניתוח בטן נפוץ, מצפה לחכות ארבעה עד שישה שבועות לפני שתוכל לממש שוב. אם כריתת הרחם נעשתה לפרוסקופית או בנרתיק, תצטרך לנוח לפחות שלושה עד ארבעה שבועות לפני שתחזור לשגרת פעילות גופנית רגילה, כגון ריצה או ריצה.

לא למהר – מנוחה

למהר לחזור לשגרת הריצה שלך לא מומלץ. כריתת הרחם היא ניתוח גדול האיברים הפנימיים שלך צריך לפחות ארבעה עד שישה שבועות כדי לרפא לפני שתתחיל כל סוג של תוכנית התרגיל השפעה גבוהה. למרות החתך עשוי להיראות נרפא, יש תפרים בתוך הבטן שלך, כי צריך זמן לרפא מדי. גם אם אתה מרגיש טוב יותר לפני תום תקופת ההחלמה שלך, חשוב שתעקוב אחר ההוראות של הרופא ותמנע מלהמשיך לרוץ עד שתקופת ההחלמה תסתיים כדי למנוע נסיגות ופציעות, דבר שיכול להאריך את ההתאוששות.

כאב מוגבר

גם אם הניתוח שלך היה כריתת רחם לפרוסקופית או נרתיקית פחות פולשנית, תקופת ההחלמה שלך עלולה להיות כואבת. ריצה לפני שהגוף שלך נרפא לחלוטין יכול להיות מכאיב מאוד, ואתה עלול לחוות cramps, רוך וכאבים חדים כאשר אתה להשתתף בתרגיל השפעה גבוהה, כגון ריצה, מבלי להחלים כראוי. במקום זאת, להתחיל בהדרגה עם הליכה מרחקים קצרים בהדרגה לעבוד את הדרך חזרה לשגרה ריצה – לאחר הרופא שלך נותן לה אישור.

חתך קרע פתוח

אחד החסרונות הדרמטיים והכואבים ביותר לרוץ לפני שאתה כבר נרפא הוא מחדש פתיחת החתך. בזמן שהרופא שלך משתמש בתפרים כדי לסגור את החתכים במהלך הניתוח, תנועות מוגזמות, חדות וגירוי קבוע עלול לגרום לחתך להיפתח. חתך פתוח סביר יותר להיות נגועים ולגרום עוד יותר כאב. מאז החתך לוקח יותר זמן לרפא, זה גם יש סיכון גדול יותר הצטלקות בולט.

הסיכון לזיהום

חתך פתוח הוא רגיש לכלוך, חיידקים וחיידקים, אשר לעיתים קרובות תוצאות זיהום. אבל אפילו חתכים סגורים להידבק כאשר אתה לא אכפת להם כראוי. ריצה מיד לאחר הניתוח שלך מציג חיידקים וזיעה לחלק החיצוני של החתך. אם החתך שלך הופך נגוע, זה עלול לגרום זמן התאוששות ארוך יותר, את הצורך אנטיביוטיקה וסיבוכים אחרים במהלך תהליך הריפוי. אם החתך הופך חם למגע, הוא אדום בהיר או נוטף מוגלה, או שאתה מתחיל לרוץ חום, פנה לרופא מיד.