את החשיבות של פסיכולוגיית הספורט

בעוד כמה עשויים ללעוג פסיכולוגיית הספורט כמו mumbo ענק, כאשר מתורגל כראוי, אימון נפשי לספורט מספק יתרונות בטון. טרום תרגול שגרות ספציפיות תוכל להשתמש במהלך המשחק או המשחק יכול לעזור לעורר תגובות מוטוריות טובות יותר ולמנוע עייפות, בין שאר היתרונות.

באמצעות Pre-shot שגרות כולל אותם בפועל עושה אותם חלק ירה שלך או הנדנדה. זה עוזר למוח שלך לשלוח את המסר המנוע הנכון לשרירים כאשר אתה על הקורס או המשפט. לדוגמה, הקשה על המועדון שלך על הקרקע פעמיים לפני יריות גולף יעזור להפעיל את התנופה הנכונה אם יש טפח על המועדון על הקרקע פעמיים במהלך נהיגה טווח טווח.

אם אתה מאבד משחק גדול או משחק, קצב הלב שלך עשוי לעלות בתגובה הורמוני הלחץ המוח משחרר שלך. פסיכולוגיית ספורט כוללת תרגילי נשימה, הדמיה, דימויים ומוזיקה ככלי עזר כדי לסייע להרגעת שחקנים. שחקני טניס רבים משתמשים ב- iPod או במכשיר אחר כדי להאזין לאותם שירים במהלך התרגול, לפני התאמה ובמהלך שינויי עריכה כדי לסייע להם להגיע למצב רגוע ומבוקר. אם אין לך אימוני קשיחות נפשית, ייתכן שלא תוכל להגיב כראוי לשיעור לב מוגבר, אשר יכול להגדיל את העייפות שלך ולהשפיע על הכישורים המוטוריים שלך.

אתה תהיה פרואקטיבית יותר מאשר תגובתי במהלך משחקים אם אתה עוקב אחר דפוס מוגדר בין נקודות ומחזות. לדוגמה, שחקני הטניס הטובים ביותר עוקבים אחר אותו דפוס בין נקודות. ברגע שהנקודה מסתיימת, הם מסתובבים מן הרשת ומניחים את המחבט בידם הלא-נוחה כדי להירגע. כאשר הם חוזרים אל הבסיס, הם להתאים את המיתרים שלהם להעריך את הנקודה האחרונה. הם ממשיכים ללכת לגדר האחורית, מתכננים את הנקודה הבאה, ואז חוזרים אל הבסיס כדי להתכונן לנקודה הבאה. בשלב הבסיס, הם מבצעים את השגרה מראש טרום, כגון הקפיץ את הכדור שלוש פעמים לפני לשרת או מסובב את המחבט לפני החזרת לשרת.

תופעה נפוצה בספורט מתרחשת כאשר שחקנים להפסיד יריבים פחות מבוסס על הטעויות שלהם. שחקנים “לחנוק” כאשר הם מתגעגעים קל יריות הם עושים באופן קבוע בפועל. חנק מתרחש כאשר שחקנים מפתחים פחד מתחילים להכות או לשחק באופן שמרני, באמצעות יריות ושבץ שונים מאשר כאשר הם מנצחים. פסיכולוגיית ספורט מסייעת לשחקנים להתמודד עם הפחד על ידי הכנת אותם להתמודד עם חנק. טכניקות אלה עשויות לכלול נשימה, שגרות מראש, מוסיקה או גורמים אחרים. על ידי שימוש בדפוסים מתוכננים מראש, כגון שחקן טניס שחוזר לכל רוחב, הוא משרת קונסקורט עמוק או מכה את רוב הכדורים הקצרים למרכז קו הבסיס, השחקן מתמקד בכדור ובאסטרטגיה שלה במקום ביריב או בקל. פסיכולוגיית ספורט כוללת גם ביטול דיבור עצמי שלילי, כגון “אתה מסריח!” אחרי ירייה שהוחמצה.

מפעילה תגובות מוטוריות נכונה

מוריד קצב הלב

מספק מבנה

הפחתת מתח