את החשיבות של ויטמין D לעיכול

בעוד כמה מקורות תזונתיים מכילים ויטמין D טבעי, משקאות מוגנים ומזון, כגון דגנים מועשרים, חלב ומיץ תפוזים, לספק לך את זה ויטמין. העור שלך מייצר ויטמין D כאשר נחשף לאור השמש. זה מזין מסיס בשומן מקדם ספיגת הסידן במערכת העיכול שלך לפני שעבר דרך המערכת שלך כדי לקדם את מסת העצם הבריאה. ויטמין D מאוחסן בכבד שלך עובר שינויים כדי להפוך אותו שימושי כמו מזין קיימא. על פי אוניברסיטת צפון קרוליינה, ויטמין D ממלא תפקיד חשוב בעיכול.

תפקידים

מלבד הפעלת מינרליזציה נורמלי של עצמות, ויטמין D מודולציה תא הצמיחה, תומך במערכת החיסונית ומקטין דלקת. תאים במערכת העיכול שלך יש קולטנים ויטמין D צורך סינתזת החלבון. התסמינים השכיחים ביותר של מחסור בוויטמין D כוללים רככת, אוסטאופורוזיס ועיוותים שלדים, על פי משרד תוספי התזונה. ויטמין D ממלא תפקיד במניעת סרטן הערמונית, המעי הגס ושד. זה גם עשוי לתרום למניעת סוכרת, חוסר סובלנות גלוקוז יתר לחץ דם.

קְלִיטָה

ויטמין D מקדם ספיגת סידן. סידן לא רק תומך עצמות חזקות, זה עוזר העצבים שלך לשדר אותות. עצבים במערכת העיכול שלך חייבים לתקשר אחד עם השני כדי לשלוט על תהליך העיכול שלך. על ידי ויסות רמות סידן, ויטמין D מספק תאי עצב שלך עם סידן הם צריכים לשלוח את האותות המסייעים לעיכול. מחלות העיכול הלאומי מידע Clearinghouse דיווח על חוסר סובלנות לקטוז, אשר יכול לגרום הימנעות של מוצרי חלב מועשרים בוויטמין D, עשוי לתרום חסר ויטמין D. צריכת חלב נטול לקטוז, חלב סויה מועשר או הגדלת צריכת התזונה של מזונות עשירים בוויטמין D, כגון כבד, ביצים ויוגורט מבוצר, יכולה להגדיל את צריכת ויטמין D.

תהליכים

ויטמין D תאים קולטן נמצאים לאורך כל מערכת העיכול שלך. תאים בפה, ושט ומעיים קטנים וגדולים מסתמכים על ויטמין D כדי לשמור על תפקודי גוף שונים ההפעלה. תאי אפיתל ושומן יוצרי קולטני ויטמין D. הורמונים וחומצות אמינו מסתמכים על ספיגה מספקת של ויטמין D כדי להמשיך בתהליכים הרגילים שלהם. יחד עם תפקידה העיקרי של ניהול סידן מערכתית, ויטמין D גם שומרת שורה של פונקציות פיזיולוגיות בריאות במערכת העיכול שלך, על פי העיתון האירופי של מטבוליזם תרופות פרמקוקינטיקה.

אַזהָרָה

חשיפה לקרינה אולטרה סגולה מוגזמת מאור השמש יכולה להוביל לתנאי עור כמו הזדקנות מוקדמת וסרטן. אם להימנע מחשיפה לשמש בגלל הסיכון של תופעות לוואי או סיבוכים בעור, לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת ויטמין D ספקים כדי לפצות. רעילות ויטמין D יכול להוביל למספר תנאים, כולל אנורקסיה ואיבוד משקל בלתי מוסבר. יותר מדי ויטמין D יכול להשפיע על הלב שלך להוביל לרקמות וסתיידות כלי הדם. ויטמין D מוגזם בגוף שלך יכול גם לגרום אבנים בכליות.