אורז לקטוז

הגוף שלך יוצר כל מיני אנזימים עיכוליים. כמה אנזימים אלה מוקדשים במיוחד כדי לשבור סוגים מסוימים של פחמימות. Lactase הוא אחד האנזים. מטרתו היחידה היא לעכל את הסוכר מחלב הנקרא לקטוז. לא כולם מעכל לקטוז בקלות. אם אתה לקטוז סובלני, אתה כנראה להימנע מכל הדברים שנעשו עם חלב. מוצרי אורז אורז, כמו חלב אורז, הם ללא לקטוז חינם. עם זאת, לקטוז ניתן להוסיף כאשר אורז מוכן.

לקטוז חוסר סובלנות פירושו רק כי: הגוף שלך לא יכול לסבול לקטוז. המערכת שלך פשוט לא לייצר מספיק – או כל – לקטאז. לעתים קרובות מדובר בבעיה מילדות, למרות שיש זיהום פנימי חמור בחיים הבוגרים שלך יכול גם להשאיר אותך עם חוסר סובלנות לקטוז. לאחר מולקולות לקטוז להגיע המעיים שלך, הם לא יכולים להישבר ללא האנזים לקטאז, כך, זמן קצר לאחר האכילה, אתה יכול להרגיש את מערכת העיכול שלך עובד כדי להיפטר הגוף שלך של חלקיקים זרים לעיכול. נפיחות ותחושה נפיחות במעיים שלך אופייניים. תופעות לוואי אלה ניתן בעקבות בחילות ושלשולים.

רגיל לבן, חום, פראי או כל סוג אחר של אורז לא צריך לגרום לבעיות הבטן שלך אם אתה לא לקטוז סובלני. אם, לעומת זאת, אתה הולך למסעדה או לאכול ארוחה בבית של מישהו אחר, תצטרך להיות זהירים. כמה טבחים מוסיפים חמאה לאורז כדי למנוע ממנו לדבוק. מדי פעם, הם עשויים אפילו להוסיף גבינה, כמו פרמזן, עבור טעם הוסיף, או אפילו חלב עבור שמנת. זה למה זה קריטי לתת לכל מי מכין את הארוחה שלך יודע שאתה לקטוז סובלני. הם יכולים בקלות להגדיר קצת אורז לפני ערבוב מרכיבים מבוססי חלב.

אלא אם כן אתה רגיש מאוד לקטוז בכמויות זעירות אפילו, כמות קטנה של לקטוז שאתה עשוי לקבל מן האורז מוכן לא צריך לגרום לבעיות עיקריות. כף אחת מלאה של חמאה יש רק 0.01 גרם של לקטוז. אונקיה של גבינת פרמזן נותן לך 0.04 גרם. כדי להשוות, תקבל 12 עד 13 גרם של לקטוז מ 8 אונקיות של חלב פרה, מסביר מולי קימבל, דיאטנית רשום מבוסס מניו אורלינס. אז, גם אם הצד שלך של אורז הוא עשה עם קצת חמאה או אפילו פיזור גבינה, את מינון קטן של לקטוז הוא בדרך כלל לא מדאיג.

ייתכן שתוכל למנוע בעיות עם לקטוז על ידי נטילת אנזים lactase בעל פה ללא מרשם. כאשר נלקח עם הארוחה המכילה לקטוז, גם אם זה צד החמצן של אורז, ספקים אלה יכולים למזער את הסיבוכים העיכול הקשורים לקטוז. בעוד תוספי מזון אלה הם בדרך כלל בטוחים, לקבל את אישור הרופא הראשון כאמצעי זהירות. לחלופין, חלופה חלבית, לבחור חלב אורז, שכן אין לו לקטוז. חלב אורז הוא מושלם עבור שתייה, אבל אתה יכול גם להוסיף אותו, במקום חלב פרה, כדי דגנים ומתכונים.

מה לא בסדר

תוספי לקטוז

הסבירות להנפקות

הצעות מיוחדות